Karty płatnicze
Posted By Admin

Czy karta płatnicza staje się niszowa? Kolejna kredytówka zniknęła


Zapowiadana już wcześniej rezygnacja z kart przez Toyota Bank właśnie stała się faktem. Toyota Bank, czyli jeden z najmniejszych na polskim rynku banków, wprowadził niedawno nową tabelę opłat i prowizji. Zmiana ta ma związek z tym, że kolejna kredytówka zniknęła z banku. 

Czytaj też: Aplikacja Stocard po rebrandingu. Co nowego od Klarny?

W efekcie, na stronie internetowej instytucji w sekcji poświęconej kartom kredytowym pojawiła się także adnotacja, że… od 22 kwietnia tego roku produkt nie jest już oferowany.

Czytaj też: PeoPay – nowa wersja aplikacji Pekao, więcej personalizacji

toyota bank robi w balona kredytówka

Czy karta płatnicza staje się niszowa? Kolejna kredytówka zniknęła z banku

Co ciekawe, ostatnia decyzja Toyota Banku nie powinna być zaskoczeniem. Instytucja przecież już kilka tygodni temu opublikowała nowy regulamin swoich usług.  Już wtedy stało się jasne, że karty kredytowe znikną z oferty banku. 

Warto dodatkowo także zaznaczyć, że Toyota Bank nie jest pierwszą instytucją działającą na polskim rynku, która zdecydowałą się usunąć kredytówki z oferty. Wcześniej  – wiosną 2018 roku – zrobiło to już Inteligo. Później z kolei podobną decyzję podjął na przykład Nest Bank i nieistniejące już Idea czy Lion’s.

Czytaj też: Platforma Digital Finance od Komisji Europejskiej

Mimo że dwie ostatnie instytucje mogły mieć powód do degradacji kredytówek w problemach finansowych… W kontekście Inteligo czy Nesty i Toyoty właśnie trzeba by szukać nieco innych przyczyn. Na przykład to, że zainteresowanie kartami kredytowymi ze strony Polaków od lat konsekwentnie maleje. 

Czytaj też: Fintech Montonio chce wejść w polski e-commerce


View Comments
There are currently no comments.