Karty płatnicze
Posted By Admin

Chcemy być bio, chcemy być bio wreszcie w CaixaBank


Nie tylko chcemy być bio, a będziemy! Co prawda nie całkiem my, a, na razie, przede wszystkim klienci hiszpańskiego CaixaBank. A to dlatego, że idzie wrzesień, który będzie miesiącem pierwszych kart biodegradowalnych!

Co więcej – pierwszych i nie ostatnich, ponieważ hiszpański bank plany ma odważne i godne pochwały – dystrybucja 150 000 sztuk rocznie!

Mały krok dla CaixaBank, wielki dla środowiska

Tymczasem, nowy typ „plastiku” dostępny w każdym oddziale instytucji będzie kartą podarunkową. Ponadto każda z podarunków ulegnie całkowitej biodegradacji!

A to z kolei stanowi wielki krok dla środowiska! Plan modernizacji kart obejmuje przede wszystkim wymianę materiału produkcyjnego.

Ponadto CaixaBank pracuje także nad nowym programem recyklingu wszystkich oferowanych przez niego kart, których obecnie wydała 17,4 mln.

caixabank

Bezglutenowa karta CaixaBank

Co więcej, premiera organicznego wynalazku hiszpańskiej instytucji przyniesie ze sobą karty z kwasu polimlekowego, bioplastiku ze skrobi kukurydzianej.

Ponadto w składzie na opakowaniu znajdziemy na przykład biomasę. To w efekcie stworzy formę całkowicie biodegradowalną, a dodatkowo – bez jakichkolwiek sztucznych dodatków i pysznych barwników.

Tymczasem karty podarunkowe sklecone z powyższego przepisu mają ograniczony czas eksploatacji – 2 lata. Dlatego też ów „plastiki” upominkowe wydają się być, na razie, idealnym rozwiązaniem, z racji czasu ich realizacji.

CaixaBank wprowadzi nową modę?

Daj Boże!

W międzyczasie jednak bank nie osiada na laurach i analizuje materiały, które po pierwsze – zaoferują trwałość (by rotacja kart nie była konieczna), a tym samym – zmniejszą ich ślad węglowy.

Dodatkowo nowe podarki CaixaBank już redukują go niemal o połowę – z 30kg/1000 kart z PVC, na 15,5 kg/1000 kart z nowej masy. Co więcej to jednak dla hiszpańskiej instytucji nieco za mało!

Efektem tego są nieustanne próby badawcze, które doprowadziły bank, na przykład, do innowacji w paskach magnetycznych – tych bardziej odpornych na rozmagnesowanie.

Ponadto Caixa angażuje się całym sobą w digitalizację kart, co z kolei całkowicie zmniejszy wpływ na środowisko i, na przykład, przedłuży żywotność z 5 do 7 lat!

CaixaBank też segreguje!

Ponadto tamtejsi klienci mają już obowiązek oddawać zużyte karty w oddziale, który zajmuje się recyklingiem poszczególnych modeli.

CaixaBank jest globalnym wiodącym obrońcą klimatu. Dodatkowo także członkiem, na przykład indeksu oceniającego zachowanie przedsiębiorstw na polu społecznym, środowiskowym i korporacyjnym. W międzyczasie wspiera gospodarkę niskoemisyjną.

Co ważniejsze sam proces utylizacji zdaje się być dłuższy i bardziej dokładny niż produkcja. A to dlatego, że polega przede wszystkim na mechanicznym oddzieleniu wszystkich elementów karty.

Tymczasem po rozbiorze – chip, pasek magnetyczny i tworzywo rozrzucone zostają po odpowiadających im kontenerach recyklingowych!

A to się chwali, po stokroć!


View Comments
There are currently no comments.