Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

BLIK i jest – bez kodu! Nowa usługa


Wdrożenie nowej usługi – BLIK bez kodu – od PKO i Allegro planowane jest najpewniej na najbliższe tygodnie! Operator systemu pracuje nad nową funkcją, którą można już określić jako płatności one click nowej generacji.

Co ciekawe, doniesienia te potwierdza biuro prasowe Allegro. W międzyczasie jednak zastrzega, że szczegółowe informacje na ten temat przekaże w przygotowywanym komunikacie prasowym. Wydaje się więc, że całe wdrożenie jest już na finiszu.

Czytaj też: Aplikacja Lotos Pay&Go z nowością – zapłać za paliwo kartą!

blik bez kodu

BLIK bez kodu – na czym polega usługa?

Warto  najpierw przypomnieć, jak wygląda tradycyjna usługa. Po uruchomieniu aplikacji, trzeba wygenerować kod BLIK. Ten później należy wpisać w odpowiedniej rubryce podczas płatności,  a później tylko potwierdzić kod PINem. 

Już w kilku miejscach można skorzystać z ułatwienia pt. BLIK one click. Po zapamiętaniu sklepu nie trzeba już każdorazowo wpisywać kodu, wystarczy wskazać BLIK jako metodę płatności.

Tymczasem to, nad czym pracują Allegro, PKO i BLIK to kolejne uproszczenie. Po zapamiętaniu sklepu transakcje będzie można wykonywać jedynie wskazując BLIK jako sposób płatności. Nie będzie już potrzebna nawet autoryzacja PINem.

W międzyczasie także trwają już testy zbliżeniowego BLIKa. Prawdopodobnie jako pierwszy wdroży to rozwiązanie Millennium. Co więcej – może to się wydarzyć już w okolicach 20 lipca!

Czytaj też: Otwarta bankowość – kto jest liderem? Na pewno nie my…


View Comments
There are currently no comments.