Raporty
Posted By Admin

5 lat i oddziały bankowe odejdą w niepamięć…


Economist Intelligence Unit nie pozostawia złudzeń – za 5 lat oddziały bankowe będą już tylko wspomnieniem. Cyfryzacja bankowości to przecież całkowita zmiana kanału obsługi i dotarcia do klienta. 

Co ciekawe, o całym precedensie możesz przeczytać w raporcie EIU „Branching out: can Banks move from city centre to digital ecosystems?”. Raport do pobrania dostępny jest na stronie Temenos.

Tymczasem, warto też wspomnieć, że raport powstał na podstawie pozyskanych informacji od ponad 300 przedstawicieli sektora bankowego. W efekcie, okazało się, że oddziały bankowe dadzą się masowo wygaszać  – aż 65% ankietowanych wskazało taką odpowiedź. Z kolei kilka lat wstecz takiej odpowiedzi udzieliło 35%.

Czytaj też: Otwarta bankowość – kto jest liderem? Na pewno nie my…

Pojawia się także w międzyczasie pytanie – czy oddziały bankowe faktycznie i realnie znikną? Może to wyłącznie kwestia pomysłu? Rola oddziałów ulega zmianie – nie ma tutaj wątpliwości. Jednak czy znikną całkowicie? To całkiem śmiała teza. 

Co więcej – warto mieć także na uwadze – w połowie minionej dekady uważano wszem i wobec, że banki znikną całkowicie i zastąpią je GAFA i fintechy. Na ten moment jednak, jak na razie nie zanosi się na to, ponieważ cały ten ekosystem finansowo-technologiczny rozwija się nieliniowo.

Z kolei z  raportu PRNews.pl wynika jedno – na koniec IV kw. 2020 roku w Polsce było ponad 5,5 tys. oddziałów bankowych – o ponad 600 mniej niż rok wcześniej. Wnioski pozostawiamy Wam!

Czytaj też: Usługa Tank&Go już dla wszystkich użytkowników!


View Comments
There are currently no comments.