BLIK
Posted By Admin

Banki rozpoczęły testy zbliżeniowego BLIKa


Pierwszym bankiem, którego klienci otrzymają zbliżeniową płatność kodem będzie, najpewniej, Millennium. Pozostałe banki rozpoczęły już testy zbliżeniowego BLIKa.

Millenium pierwszym bankiem ze zbliżeniowym BLIKiem?

Nie wszystkie z nich są na tym poziomie zaawansowania. Co ciekawe, najbliżej pełnego wdrożenia jest Millennium właśnie. Być może stanie się to już 20 lipca.

Jedyne, co jest pewne – nie uda się wdrożyć, mimo że testy zbliżeniowego BLIKa są na dobrym poziomie – płatności kodem jednocześnie we wszystkich bankach oferujących dziś tę możliwość. Nawet wprowadzenie usługi do oferty pierwszej szóstki założycieli BLIKa będzie rozłożone minimum na kilka tygodni.

Czytaj też: Usługa Tank&Go już dla wszystkich użytkowników!

testy zbliżeniowego BLIKa

Testy zbliżeniowego BLIKa – wdrożenie coraz bliżej!

W międzyczasie warto też wspomnieć, że kilka instytucji do regulaminów wprowadziło już informacje na temat zasad płatności zbliżeniowych BLIKiem. Niektóre nie zamierzają jednak robić tego z wyprzedzeniem. Klienci, którzy się zdecydują na to rozwiązanie będą musieli zaakceptować  regulamin w momencie aktywacji usługi.

Co ciekawe, udostępnienie płatności bezstykowych BLIKiem jest możliwe przede wszystkim w efekcie nawiązania współpracy z Mastercardem. Początkowo wynalazkiem cieszyli się wyłącznie użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android. Wedle ostatnich deklaracji BLIK miał zostać wdrożony w I połowie tego roku. Jednak data innowacji przesunęła się na III kwartał.

Czytaj też: Raport Netbank – 20 mln Polaków korzysta z bankowości mobilnej!


View Comments
There are currently no comments.