Raporty
Posted By Admin

Raport Netbank – 20 mln Polaków korzysta z bankowości mobilnej!


Raport Netbank opublikowany przez ZBP mówi jasno – bankowość elektroniczna w Polsce wciąż się rozwija, jednak nie notuje już szalonych wzrostów.

Czytaj też: Visa rozszerza Click to Pay – płatności mogą być jeszcze łatwiejsze!

Nowy raport ZBP

Netbank dotyczy z kolei pierwszego kwartału 2021. Wynika z niego dodatkowo, że na koniec marca obowiązywało w kraju nad Wisłą 38,28 mln umów umożliwiających dostęp do bankowości internetowej. 

Tymczasem, na łamach dokumentu można także znaleźć liczbę klientów, którzy korzystają aktywnie z bankowych usług elektronicznych. Ta sięgała w marcu ponad 19 mln – czyli o 2,36% więcej, niż w ostatnim kwartale 2020.

Czytaj też: Otwarta bankowość – kto jest liderem? Na pewno nie my…

Raport Netbank

Raport Netbank – rośnie liczba aktywnych użytkowników aplikacji mobilnych!

Co ciekawe, wciąż rośnie liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych. O ile w pierwszym kwartale 2020 było ich niewiele ponad 12 mln – o tyle miniony kwartał zamknął się wynikiem ponad 14,5 mln.

Na koniec marca obowiązywało w Polsce 38,28 mln umów umożliwiających dostęp do bankowości internetowej.

W międzyczasie, w raporcie znalazły się także statystyki dotyczące bankowości elektronicznej wykorzystywanej przez firmy MŚP. I tak, w efekcie, na koniec marca liczba tych, które posiadają dostęp do bankowości internetowej wynosiła niespełna 3 mln.

Pełen raport znajdziecie tutaj.

Czytaj też: Gigant płatniczy rynku europejskiego – już 1 lipca!


View Comments
There are currently no comments.