Płatności online
Posted By Admin

Visa rozszerza Click to Pay – płatności mogą być jeszcze łatwiejsze!


Od teraz już z rozwiązania Click to Pay mogą korzystać użytkownicy kart Visa z niemal 40 krajów świata – w tym, oczywiście, z Polski!

Click to Pay to implementacja standardu SRC, z którego ma korzystać nie tylko Visa, ale dodatkowo także Mastercard, American Express czy Discovery!

Visa poinformowała użytkowników o zmianie regulaminu CtP, którą wcześniej oferował pt. Visa Checkout.  Zmiana polega przede wszystkim na uzupełnieniu listy krajów, w których klienci mogą korzystać z Click to Pay.

Czytaj też: Proces kredytowy coraz łatwiejszy w Pekao – otwarta bankowość pomoże

click to pay

Click to Pay – płatności jeszcze łatwiejsze!

Co ciekawe, sam standard SRC ma ujednolicić i uprościć płatności kartami w sieci. Obecnie jest tak, że proces płacenia jest do siebie podobny i łatwy dla klienta. W efekcie usługi klient nie będzie musiał wprowadzać ręcznie informacji z karty czy przechowywać ich w przeglądarce.

Obsługa pozbawiła się także hasła – równocześnie standardy bezpieczeństwa zachowają się na odpowiednim poziomie.

Z kolei Visa Checkout to usługa wprowadzona do oferty przez Visę już kilka lat temu i zastąpiła wcześniejsze rozwiązanie o nazwie V.me.

Organizacje płatnicze liczą, że standard SRC pozwoli na zwiększenie popularności kart w płatnościach internetowych.

Tymczasem, warto jeszcze wspomnieć, ze rozwiązanie CtP stanowi implementację standardu SRC. Z tego będzie korzystać nie tylko Visa, ale i Mastercard, American Express czy Discovery!

Czytaj też: mBank zapowiada nowości: zbliżeniowy BLIK i wpłaty w kasach


View Comments
There are currently no comments.