Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

22 nowe kryptowaluty od Revolut


W 2021 roku liczba cyberwalut w Revolut zwiększyła się aż  sześciokrotnie – z 10 tokenów na początku roku do 60 na koniec. W 2022 z kolei pojawiają się nowe kryptowaluty, a więc w efekcie fintech może pochwalić się już ponad 80 walutami online.

Czytaj też: Poczta Polska z nową marką finansową – Provana Finanse

Brytyjska firma jest regulowana przez lokalnego regulatora rynku – Financial Conduct Authority. W 2015 roku z kolei bank zaoferował w Londynie usługę wymiany walut. Tymczasem dzisiaj, już ponad 20 milionów klientów na świecie korzysta z produktów Revolut. Jednocześnie realizuje aż 250 mln transakcji miesięcznie!

Tymczasem, jeśli chodzi o nowe kryptowaluty od Revolut – w puli znalazły się na przykład ETC, APE czy tokeny z kategorii DeFi. Pojawiły się także tokeny takie jak na przykład JASMY, ENS, FLOW, DASH czy CRO i IDEX.

Czytaj też: Virtual Branch – wirtualny oddział bankowy przed nami

Revolut donations

22 nowe kryptowaluty od Revolut

Zapewniamy dostęp do sektora finansów, który wiele osób dopiero poznaje. Oferujemy narzędzia, które pomagają zwiększyć kontrolę nad finansami i otwierają drogę do przyszłych produktów i usług ze świata kryptowalut.

— Emil Urmanshin, Crypto General Manager w Revolut.

Równocześnie fintech podaje, że od 1 stycznia do 30 czerwca 2022 liczba kupujących cyfrowe waluty wzrosła aż o 8%! Z kolei liczba wykonywanych przez nich transakcji o… 20%. Warto też dodać, że tylko w lipcu – porównując wyniki rok do roku – liczba Polaków kupujących cyberwaluty wzrosła dwukrotnie.

Czytaj też: Francuski Bank Centralny przyspiesza prace nad walutą cyfrową

Co ciekawe, wśród pięciu kryptowalut, których Polacy przechowują najwięcej w aplikacji Revolut są to kolejno:

  • Bitcoin,
  • Ethereum,
  • Ripple,
  • Cardano,
  • Polkadot.

Jeśli jednak mowa o planach, w których można nabyć takie dobra – fintech oferuje je we wszystkich. A więc klienci mogą kupić je już od 1 euro. Dodatkowo, firma pracuje nad możliwością wprowadzenia opcji wypłaty Bitcoinów na zewnętrzne portfele. A także giełdy w krajach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czytaj też: Okolicznościowe karty płatnicze zyskują na popularności


View Comments
There are currently no comments.