Płatności online
Posted By Admin

Virtual Branch – wirtualny oddział bankowy przed nami


Dane KNF mówią jasno – w 2021 roku liczba fizycznych placówek bankowych zmniejszyłą się aż o… 966 oddziałów w porównaniu do poprzedniego roku! Pracę straciło w efekcie tych roszad blisko 6 tysięcy osób. Za główną przyczynę redukcji fizycznych oddziałów bankowych uważa się zmieniające się preferencje klientów banków. Coraz więcej z nas przecież woli korzystać z bankowości mobilnej – 19 mln i internetowej – 22 mln. Przed nami więc Virtual Branch!

Czytaj też: Monobank zastrzegło nazwę. Czy neobank ma plany wobec Polski?

Istotny wpływ na zamykanie oddziałów bankowych ma proces postępującej cyfryzacji również w innych obszarach, jak badanie i odpowiedź na potrzeby klienta, jego weryfikacja w innych obszarach. Na przykład badanie i odpowiedź na potrzeby klienta, jego weryfikacja czy podpisywanie umów. Tutaj z kolei ze wsparciem przychodzi nowe rozwiązanie – Wirtualny Oddział – virtual Branch. Ten opracował 10Clouds, polski software house specjalizujący się w blockchain oraz fintechu.

Co ciekawe, Wirtualny Oddział to rozwiązanie, które odpowiada na najnowsze trendy związane z obsługą omnichannel i rosnącą potrzebą klientów w obsłudze bankowej zdalnej.

Jeśli chodzi o fizyczne spotkania biznesowe – to coraz rzadsza praktyka. W efekcie, twórcy Virtual Branch nawiązali współpracę z firmami, by zaprojektować unikalne doświadczenia przede wszystkim w zdalnej komunikacji z klientami. Generalnie chodzi o łatwość załatwienia spraw bankowych z pomocą tego rozwiązania.

Czytaj też: Monobank zastrzegło nazwę. Czy neobank ma plany wobec Polski?

Virtual Branch - wirtualny oddział bankowy przed nami

Virtual Branch – wirtualny oddział bankowy przed nami

Sam wirtualny oddział jest rozwiązaniem przeznaczonym dla sektora finansowego. Dla przykładu banki obsługują bardzo szeroką i zróżnicowaną gamę klientów, począwszy od klientów indywidualnych, przez mikroprzedsiębiorców i MŚP, aż po… Korporacje międzynarodowe.

Z kolei sami klienci korzystający z bankowych aplikacji szczególną uwagę zwracają na prostotę w wykonywaniu operacji bankowych.

W efekcie silnika do wideokonferencji możliwy jest kontakt z bankami z domu czy nawet z samochodu przez… Proste kliknięcie w link do spotkania. Bank z kolei w międzyczasie będzie mógł na przykład zweryfikować tożsamość klienta. A także na przykład zaprezentować rozwiązanie i sfinalizować transakcję w tym zdalnym kanale obsługi. 

Wirtualny Oddział skupi się także na wsparciu doradcy w tworzeniu pozytywnych i wyróżniających się doświadczeń. 

Tymczasem, na ten momen Wirtualny Oddział jest dostępny w wersji webowej, jednak w krótkim czasie rozpoczną się prace pozwalające na korzystanie z niego w wersji mobilnej. Virtual Branch pozwoli na dostosowanie zdalnej ścieżki zakupowej klienta do konkretnych oczekiwań banku – od wirtualnego spotkania aż po zawarcie umowy.

Wirtualny Oddział to produkt stworzony wokół realnych potrzeb klientów. Każdy z poszczególnych etapów prac był realizowany wspólnie z klientami – zmieniał się w zależności od ich feedbacku. Braliśmy pod uwagę zdanie klientów, pracowników oraz managerów instytucji bankowych. Nasz produkt ma umożliwić szybszą oraz łatwiejszą sprzedaż i obsługę klienta, poprawić wydajność, zwiększyć szybkość reakcji oraz odciążyć klientów i pracowników w zakresie powtarzalnych i manualnych czynności. Wirtualny oddział banku to nie przyszłość, to bardzo aktualna potrzeba rynku.

– Karol Stępień, Head of Banking and Fintech w 10Clouds.

Czytaj też: Mikrodonacje: Polska Bezgotówkowa łączy siły z Donateo


View Comments
There are currently no comments.