Aktualności
Posted By Admin

Mikrodonacje: Polska Bezgotówkowa łączy siły z Donateo


Donateo i Fundacja Polska Bezgotówkowa podpisały list intencyjny. W efekcie tegoż, podmioty będą wspierać promocję innowacji płatniczych. Pojawią się na przykład mikrodonacje.

Czytaj też: KIR chwali się wynikami za czerwiec

Co  ciekawe, aplikacja Donateo jest projektem autorstwa BetterPOS. Platforma pozwala przede wszystkim na wsparcie organizacji charytatywnych w Polsce przez wdrażanie technologii finansowych. W tym właśnie mikrodotacji na terminalach w punktach handlowych największych sieci detalicznych oraz… Niebawem na platformach e-commerce!

Równocześnie, fintech liczy na wdrożenia w kolejnych punktach. Firma opracowała na przykład takie rozwiązania jak: aplikacja Donateo, datkomaty czy e-skarbonki. Te ostatnie z kolei pozwalają na przekazywanie mikrodonacji w efekcie płatności bezgotówkowych.

Czytaj też: mobiWAWA – pierwsza aplikacja mobilna do biletów długookresowych

Mikrodonacje: Polska Bezgotówkowa łączy siły z Donateo

Zapowiedź współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa to ważny krok w naszym rozwoju. Łączą nas wspólne cele związane z rozwojem nowej kategorii transakcji bezgotówkowych.

– Krzysztof Adamski, CEO BetterPOS, pomysłodawca projektu Donateo.

Co ciekawe, współpraca Fundacji Polska Bezgotówkowa z BetterPOS – twórcąDonateo – skupiać się ma przede wszystkim na realizacji działań związanych z promowaniem mikrodonacji w płatnościach bezgotówkowych na rzecz pomocy Ukrainie. Z kolei od 24 lutego 2022 FUndacja wspiera przecież akcje pomocowe dla społeczeństwa Ukrainy.

Czytaj też: Płatności mobilne w Nest Bank: Swatch Pay już dostępne

Ostatnio Polska Bezgotówkowa nawiązała także współpracę ze Smart City Wrocław. Pod hasłem „Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze” odbędzie się cykl bezpłatnych spotkań i szkoleń z przedsiębiorcami działającymi na terenie miasta.

Czytaj też: Raport European Retail Banking Radar 2022: europejskie banki się odbijają


View Comments
There are currently no comments.