Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Wyniki finansowe BLIKa za 2022 rok


Spółka zarządzająca BLIKiem może już pochwalić się osiągnięciem w minionym roku zysku ponad 95 mln PLN! Pojawiły się już oficjalne wyniki finansowe BLIKa za 2022 rok.

Czytaj też: Arabia Saudyjska – otwarta bankowość rozwija się pełną parą w Albilad

Polski Standard Płatności, spółka będąca operatorem systemu płatności mobilnych BLIK, opublikowała swoje wyniki finansowe z minionego roku. Firma niemal… Podwoiła swoje przychody w kontekście 2021 roku! Wszystko to pozwoliło BLIKowi osiągnąć zysk netto w wysokości 95,2 mln PLN. Oznacza to z kolei, że ten wzrósł trzykrotnie w porównaniu z minionym rokiem – wówczas 31,7 mln PLN.

Czytaj też: Wonga Pay – nowy gracz na rynku płatności odroczonych

Co ciekawe, większa część ubiegłorocznego zysku, a więc około 63 mln PLN przekazano na kapitał zapasowy spółki. Resztę z kolei przeznaczono na pokrycia strat z lat minionych.

Sam prezes Dariusz Mazurkiewicz powiedział, że zarządzana przez niego już 8 lat firma konsekwentnie buduje skalę swojej działalności.

Czytaj też: Pilotaż ubezpieczeń od Warty – Warta4U

Wyniki finansowe są odzwierciedleniem realizowanej strategii rozwoju i pozwalają na samodzielne podejmowanie odważnych kroków w rozwoju międzynarodowym.

Dariusz Mazurkiewicz.
wyniki finansowe BLIKa

Wyniki finansowe BLIKa za 2022 rok

W międzyczasie, w dokumentach opublikowanych przez operatora BLIKa znalazła się też informacja o danych finansowych formy BLIK Romania. Chociaż ta spółka zależna PSP istniała już formalnie na koniec minionego roku – nie wygenerowałą żandnych przychodów. Z kolei w dokumentach księgowych wyceniono ją na blisko 7,6 mln PLN. Inna, zależna spółka zagraniczna BLIKa – Viamo – została przejęta dopiero w roku 2023, a więc w dokumentach finansowych za rok ubiegły nie ma jeszcze na jej temat szczegółowych informacji.

Czytaj też: VeloBank i Autenti – całkowicie zdalny kredyt samochodowy

Jeśli mowa o innych danych – opublikowane właśnie przez PSP, warto zwrócić uwagę na jedną z pozycji kosztowych. A więc koszty wynagrodzeń zasadniczych – te urosły z 8,7 mln PLN w 2021 roku do 17,7 mln PLN w roku minionym.


View Comments
There are currently no comments.