Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Walmart też ma własny fintech!


No prawie! Największa sieć handlowa USA – Walmart – bierze się za fintech. Gigant właśnie zapowiedział własny startup, który zrealizuje wspólnie z Ribbit Capital. W efekcie, powstać ma rozwiązanie dostosowane do potrzeb klientów i współpracowników Walmart.

Co ciekawe, sam prezes jasno powiedział, że klienci Walmart od lat już ufają firmie nie tylko jeśli mowa o oszczędnościach w zakupach. Mowa tutaj na przykład o zarządzaniu potrzebami finansowymi. Klienci dali więc spółce jasno do zrozumienia, że fintech Walmart to jest to, na co czekają.

walmart fintech

Walmart i jego własny fintech

Tymczasem, sieć Walmart od lat już bawi się w mini fintech – oferuje przecież szereg produktów finansowych. W ich skład wchodzą przede wszystkim karty kredytowe, czy finansowanie ratalne. Więc, jakieś podstawy już ma! 

Produkty, prawdopodobnie, Walmart zbierze i udostępni w formie aplikacji dostępnej dla jego klientów. Co prawda, spółka nie zdradziła jeszcze konkretnych planów i celów, jednak, zdaje się, w tę stronę to pójdzie. Z kolei Ribbit Capital ma w swoim portfolio już osobistości pokroju Robinhooda czy Affirm.

A ponieważ Walmart też nie jest nowicjuszem na rynku finansowo-technologicznym – firma ma ogromny potencjał! 

W międzyczasie pojawiła się także ciekawostka – zapowiedź zaproszenia do zarządu niezależnych ekspertów. Wiedza i doświadczenie szefów Ribbit i zasięg Walmart mogą uczynić nowy podmiot całkiem poważnym graczem na rynku. Może się więc okazać, że produkty, które niebawem zobaczymy nie będą miały sobie równych!

Czytaj też: Najpopularniejsze metody płatności 2020 wśród Polaków


View Comments
There are currently no comments.