Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Firma ZEN ma nowego konkurenta?


Polska firma ZEN stanie twarzą w twarz z czeskim fintechem Octobank. Czeska firma zamierza na początku rozwijać usługi na rodzimym rynku, ale z tego już przecież jeden krok do nas, nad Wisłę.

W Pradze już wystartował Octobank – fintech, który zamierza uderzyć w MŚP, przede wszystkim z sektora e-commerce. Na ten moment, rumuńsko-czeska spółka zamierza skupić się na pozyskiwaniu klientów z Europy Środkowo-Wschodniej. Z kolei po samym debiucie w Czechach planuje ekspansję na rynki: węgierski, rumuński i… polski!

Firma ZEN odejdzie w niepamięć?

Tymczasem, Octobank już przygotował dla klientów wszelkie możliwości pakietowe: również darmowy. Użytkownik może liczyć przede wszystkim na konto i kartę debetową czy narzędzia do zarządzania finansami.

Z kolei w usługach premium znaleźć możemy na przykład konta wielowalutowe, ubezpieczenia, mikropożyczki czy rozwiązania akceptacji płatności.Co więcej, możemy za pakiet zapłacić zarówno w modelu subskrypcyjnym, jak i prowizyjnym.

Przyszłość Octobank

Tymczasem, w przyszłości Octobank ma szansę rywalizować o klientów z polskimi firmami. Firma ZEN może tutaj zacząć się martwić, ponieważ czeski odpowiednik ma całkiem poważny potencjał. 

Dlatego też, firma ZEN podjęła się przygotowania oferty dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw z ponad 30 krajów

Dodatkowo, chce specjalizować się głównie w obsłudze małych i średnich firm e-commerce. Mowa o usługach pokroju, na przykład, szybkiej księgowości czy ochrony przed reklamacjami w ramach chargebacku.

Czytaj też: Walmart też ma własny fintech!


View Comments
There are currently no comments.