Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Visa jednak nie przejmie Plaid


Takie wielkie ciało fintechowe, a takie niezdecydowane, zapytacie… Po roku batalii jednak Visa nie przejmie Plaid. Jednak wciąż oboje zamierzają współpracować.

Departament Sprawiedliwości USA złożył niegdyś skargę antymonopolową. Powodem było przejęcie Plaid przez Visę właśnie, które zdefiniowano jako eliminację konkurencji dla własnej działalności.

Plaid jest fintechem, udostępniającym platformę z zakresu otwartej bankowości.

W efekcie, firmy finansowo-technologiczne mogą połączyć się z kontami bankowymi swoich użytkowników i oferować im nowe usługi. W tym właśnie płatnicze.

Tymczasem, już we wrześniu 2019 w Plaid zainwestowała zarówno Visa, jak i Mastercard, które w sumie złożyły na ręce fintechu 250 mln USD. Później z kolei Visa ogłosiła oficjalnie przejęcie wielkiego P za 5,3 mld USD. Transakcja jednak wymagała zatwierdzenia u organów antymonopolowych. 

visa plaid

Co ciekawe, doczekali się zielonego światła od Wielkiej Brytanii, jednak USA nieco skomplikowało precedens.

Plaid i Visa jednak będą osobno

W międzyczasie,  w ubiegłym roku popyt na usługi Plaid wzrósł o ponad 60%. Przejęcie więc przyniosłoby zdecydowane korzyści… Jednak, na ten moment, rezygnacja nie oznacza zerwania współpracy. Obie spółki, przynajmniej na razie, zamierzają kontynuować ją na poprzednich warunkach.

Czytaj też: Przed nami rozwiązanie Visy – CBDC nawet online!


View Comments
There are currently no comments.