Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

W pełni zdalny kredyt już w Nest Banku!


W pełni zdalny kredyt w Nest Banku jest już faktem! Bank udostępnił przecież wniosek o weryfikację klienta za pomocą otwartej bankowości i podpisanie umowy przez internet!

Co ciekawe, Nest Bank wprowadził w czerwcu możliwość zdalnej weryfikacji tożsamości klienta firmowego i podpisania umowy kredytowej online. W efekcie zakończył kluczową fazę digitalizacji swoich  kredytów i udostępnił pierwszy wniosek pozwalający na… uzyskanie  kredytu wyłącznie online!

Tymczasem, Nest Bank rozpoczął digitalizację kredytów firmowych już w grudniu 2020 roku. Wówczas umożliwił klientom decyzję kredytowej online. Następnie rozbudował wniosek o elementy otwartej bankowości.

Chcemy być digitalowym bankiem dla firm, w którym absolutnie wszystko można załatwić przez internet. Zależy nam szczególnie na tym, aby nasze produkty online były nowoczesne i bezpieczne. Jestem przekonana, że stworzyliśmy najbardziej zaawansowany technologicznie proces kredytowy dla firm na polskim rynku. Powstał on we współpracy z naszymi klientami – mikroprzedsiębiorcami. Na bazie ich potrzeb i opinii zbudowaliśmy prosty i krótki wniosek kredytowy, który pozwala zaoszczędzić cenny czas. Dzięki niemu przedsiębiorca może wziąć kredyt w pełni online nawet w 30 minut, a pieniądze znajdą się na jego koncie nawet na drugi dzień.

– Agnieszka Porębska-Kość Członek Zarządu odpowiedzialna za Pion Rozwoju Produktów i Sprzedaży
W pełni zdalny kredyt w Nest Banku jest faktem! Bank udostępnił wniosek o weryfikację klienta za pomocą otwartej bankowości i podpisanie umowy online!

Jak działa w pełni zdalny kredyt w Nest Banku?

Co ciekawe, klient wypełnia wniosek online i po chwili poznaje już wstępną decyzję kredytową. Następnie potwierdza swoje dane finansowe logując się na konto firmowe w jednym z dostępnych banków. 

W międzyczasie, po weryfikacji danych finansowych klient może przejść do etapu weryfikacji tożsamości. Następnie klient uzupełnia dane do umowy. Później z kolei załącza do wniosku elektroniczne wersje wymaganych dokumentów. W efekcie, może już zapoznać się z umową kredytową, która to generuje się automatycznie.

Co ciekawe, cały proces trwa blisko 30 minut, a pieniądze mogą znaleźć się na koncie nawet na drugi dzień roboczy, po weryfikacji dokumentacji przez bank. 

Czytaj też: 5 lat i oddziały bankowe odejdą w niepamięć…


View Comments
There are currently no comments.