Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

W IKO podejrzysz już rachunek z Nest Banku


W aplikacji IKO od PKO Banku Polskiego już można podejrzeć własne rachunki, tym razem z Nest Banku. Otwarta bankowość jest dostępna dla wszystkich – zarówno na Androida, jak i iOS.

Już teraz można podpiąć w IKO własne konto Inteligo i konta prowadzone przez BNP Paribas, Millennium, Pekao, mBank, Santander, Alior, ING i Nest Bank. Co ważne, lista banków ma być systematycznie poszerzana.

Czytaj też: Pekao i SkyCash we współpracy!

iko nest

Otwarta bankowość w aplikacji IKO od PKO BP – Nest Bank na liście

W międzyczasie PKO BP przypomina jasno – w efekcie otwartej bankowości zyskujemy wgląd do kont z innych banków w jednym miejscu – w aplikacji IKO w tym przypadku. 

Open banking to przede wszystkim szybsze pożyczki i ciekawsze oferty dopasowane do potrzeb klienta. Jest to możliwe głównie w efekcie informacji o historii transakcji z kont w innych bankach.

Takiego rodzaju agregatory rachunków działają w oparciu o usługę AIS (ang. account information service). Z kolei następny krok w rozwoju otwartej bankowości w PKO BP ma opierać się o… Wprowadzenie usługi PIS (ang. payment initiation service), czyli inicjowania płatności z kont w innych bankach.

Co ciekawe, takie rozwiązania oferuje już kilka banków działających nad Wisłą. Ostatnio inicjowanie płatności z rachunków w innych bankach udostępnił w swojej aplikacji na przykład Santander.

Z kolei jeśli mowa o samym PKO BP – ten rozwija otwartą bankowość także w swoim kantorze internetowym. Teraz już można na przykład przekazać tutaj kupione waluty na konta w innych bankach. Można realizować tę wymianę w PLN oraz czterech podstawowych walutach obcych – EUR, USD, GBP, CHF.

Czytaj też: Aktywni klienci mobilni w ilości 3,2 mln – to nowy cel Pekao


View Comments
There are currently no comments.