fintech
Posted By Admin

TryPay będzie teraz aplikacją do zarządzania finansami – BillTech


Wszystko w efekcie wykupienia platformy do opłacania rachunków od BillTech. Rozwijana aplikacja kierowana będzie do klientów wszystkich banków, a wykorzystywać ma na przykład zalety open bankingu.

Czytaj też: Inbank – nowa bankowość elektroniczna na polskim rynku

Tymczasem, właściciel spółki TryPay Later, poinformował o nabyciu przez nią od BillTech platformy do opłacania rachunków wraz z kontami użytkowników. Kwota transakcji opiewa na 500 tysięcy PLN. W efekcie, jeszcze przed końcem wakacji mają pojawić się zmiany w regulaminie oraz rebranding platformy.

Czytaj też: Czy karta płatnicza staje się niszowa? Kolejna kredytówka zniknęła

Co ciekawe, w efekcie automatycznego pobierania faktur do platformy użytkownik będzie mógł dokonać płatności rachunków. Oczywiście, korzystając z kilku metod płatności, w tym na przykład za pomocą:

  • podpiętej karty płatniczej,
  • bramki płatniczej,
  • BLIKa,
  • odroczonych płatności.

Czytaj też: Flexee – umożliwiający wcześniejszą wypłatę z nową rundą finansowania

TryPay BillTech

TryPay będzie teraz aplikacją do zarządzania finansami – BillTech

Zamierzamy rozwijać platformę nadal w zakresie usług opłacania rachunków. Ale naszym zasadniczym celem jest budowa tzw. superaplikacji do zarządzania finansami osobistymi. Dzięki naszym rozwiązaniom otwartej bankowości użytkownicy będą mogli podłączyć swoje rachunki bankowe, inicjować transakcje, korzystać z różnych form finansowania, jak również posiadać tzw. elektroniczną portmonetkę, na którą będą mogli wpłacać i wypłacać pieniądze w tym poprzez bankomaty, pocztę, przelewać środki innym użytkownikom, kupować ubezpieczenia itd.

– Przemysław Serba, dyrektor zarządzający Femion Technology.

Z kolei transakcja z TryPay nie oznacza, że BillTech wycofuje się z rynku płatności za rachunki.

Czytaj też: Otwarta bankowość Millennium – już możliwy podgląd innych kont

Absolutnie nie wychodzimy z rynku, a wręcz umacniamy naszą pozycję poprzez współpracę z kolejną firmą, która będzie korzystała z infrastruktury BillTech. Chcemy być technologicznym dostawcą rozwiązań w obszarze EBPP (elektroniczna prezentacja i płatności za rachunki) w modelu white-label dla masowych wystawców faktur oraz operatorów aplikacji płatniczych, takich jak banki czy fintechy.

– Jędrzej Małolepszy, współzałożyciel fintechu BillTech.

View Comments
There are currently no comments.