Systemy płatności
Posted By Admin

PKO wydłuża listę płatności mobilnych – SwatchPay w ofercie


Wcześniej PKO BP wprowadził już na przykład Apple Pay, Garmin Pay czy BLIKa zbliżeniowego. Teraz bank wydłuża listę płatności mobilnych, a w ofercie pojawia się SwatchPay!

Czytaj też: Inwestowanie w IKO i iPKO – nowe możliwości

PKO BP poinformował, że jego klienci indywidualni i firmowi mogą już teraz płacić zbliżeniowo zegarkami Swatch! Wystarczy tylko, że wcześniej powiążą kartę płatniczą z logo Mastercarda lub Visy z opcją SwatchPay. Co ciekawe, rozwiązanie to umożliwia płacenie na wszystkich terminalach przyjmujących karty wspomnianych organizacji.

Czytaj też: Revolut Payments przenosi europejskich klientów do banku

swatchpay

SwatchPay w PKO: jak zacząć korzystać z oferty?

Tymczasem, klient używający smartfona z iOS lub Androidem powinien ściągnąć aplikację SwatchPay! App by wearonize. Później utworzyć konto, a następnie postępować zgodnie z instrukcją. Co ciekawe, proces można też przeprowadzić bezpośrednio w sklepie stacjonarnym Swatch lub podczas zakupu w sklepie internetowym tej firmy.

Czytaj też: Płatności zbliżeniowe zdominowały rynek polskich transakcji

Jak zapłacić ekspresowo?

Z kolei jeśli chodzi o sam proces płatności – wystarczy przysunąć zegarek do czytnika w terminalu zbliżeniowym. Nie trzeba wybudzać urządzenia czy włączać w nim opcji płatności. 

Czytaj też: Inbank – nowa bankowość elektroniczna na polskim rynku

Transakcje powyżej 100 PLN – lub te wykonane za granicą, gdy przekraczają limit płatności zbliżeniowych w danym kraju… Wymagają potwierdzenia kodem PIN.

Równocześnie klienci PKO BP mogą korzystać także z innych płatności mobilnych – BLIKa, Apple, Google czy Garmin Pay. 

Rozwiązanie SwatchPay pojawiło się w Polsce pod koniec 2020 roku i trafiło do ofert Aliora i Getinu. Od tego czasu wprowadziło je także kilka kolejnych instytucji.

Czytaj też: Inwestowanie w IKO i iPKO – nowe możliwości


View Comments
There are currently no comments.