Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Inwestowanie w IKO i iPKO – nowe możliwości


Od 28 kwietnia inwestowanie w iPKO i IKO jest łatwiejsze! Klienci banku PKO mogą inwestować już w fundusze wykorzystując inwestycje tematyczne, a więc nową funkcję w serwisie transakcyjnym iPKO i aplikacji IKO. Co ciekawe, korzystając z nowej funkcji klienci PKO Banku Polskiego mogą lokować swoje, środki w fundusze wybierając różne kryteria na przykład branży lub regiony geograficznego.

Czytaj też: Nowa usługa Apple Cash. Partnerem będzie Visa

Z kolei jeśli mowa o samej usłudze… Po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej – funkcja dostępna jest tylko na urządzeniach z systemem Android. Niedługo ma działać także na systemie iOS. W zakładce moje produkty > inwestowanie > inwestycje tematyczne można wybrać grupę inwestycji, z której chcielibyśmy skorzystać. 

inwestowanie w iPKO

Inwestowanie w iPKO i IKO – nowe możliwości

W międzyczasie znajdziemy tutaj także grupę inwestycji popularne oraz kilka innych grup tematycznych. Na przykład globalne trendy czy światowe giełdy. Po wybraniu jednej z nich mamy do wyboru kilka inwestycji tematycznych. 

Czytaj też: Nowe urządzenie – eTerminal od ING

Po wyborze tematu otrzymujemy szczegółowe informacje o inwestycji – m.in. przygotowane przez ekspertów opisy odwołujące się do idei inwestycyjnej, dane o liczbie klientów-inwestorów oraz przykłady spółek, które kupił fundusz przypisany do danego tematu.

Z kolei po wybraniu inwestycji wystarczy wcisnąć przycisk „Kup”. W kolejnym kroku należy wskazać konto, z którego zostaną pobrane środki. A później – kwotę zakupu oraz zaakceptować niezbędne oświadczenia, a na koniec zatwierdzić dyspozycję.

Czytaj też: Operator Donateo nawiązał współpracę z Exorigo-Upos

Inwestowanie online jest coraz popularniejsze wśród klientów PKO Banku Polskiego. Według danych za marzec br. w kanałach zdalnych dokonano 70% transakcji zakupu funduszy. W ciągu roku – licząc od marca 2021 r. do marca 2022 r. – odnotowano wzrost o ponad 10 punktów procentowych. Największym zainteresowaniem w kanałach zdalnych nadal cieszą się fundusze akcji.Zgodnie z ostatnimi danymi podawanymi przez PKO BP, klienci banku przeprowadzili już ponad 10 mln rozmów z bankowymi voicebotami. Zatrudnienie” w banku znajduje obecnie 12 botów konwersacyjnych, wykorzystujących sztuczną inteligencję.


View Comments
There are currently no comments.