fintech
Posted By Admin

Revolut Payments przenosi europejskich klientów do banku


Klienci Revolut Payments, a więc blisko 13 mln – zostają przeniesieni do banku, o czym… Fintech poinformował w wiadomościach. 

Czytaj też: Operator Donateo nawiązał współpracę z Exorigo-Upos

Na ten moment firma łączy swoje spółki Revolut payments i Revolut Bank. Do fuzji dojdzie już 1 lipca tego roku, więc właśnie wtedy też wszyscy klienci tego fintechu z Europejskiego Obszaru Gospodarczego staną się.. Klientami litewskiego Revolut banku.

Co ważne, w efekcie zmiany depozyty europejskich klientów będą objęte gwarancją do 100 tys. euro. Numery IBAN z kolei nie ulegną zmianie.

Revolut Payments

Revolut Payments przenosi europejskich klientów do banku

Do tej pory z kolei brytyjski jednorożec działał w Europie w ramach dwóch podmiotów – Revolut Payment i Revolut Bank. Ten pierwszy z licencją pieniądza elektronicznego mógł oferować usługi płatnicze.

Ten drugi z kolei posiadał możliwości depozytowo-kredytowe. W grudniu minionego roku podmiotowi udało się także uzyskać pełną licencję bankową. W efekcie – działanie na dwóch spółkach nie ma już specjalnego uzasadnienia. Wszystkie usługi zrealizują się więc w ramach jednego podmiotu – Revolut Banku.

Czytaj też: Comfort Plus – nowa karta Santandera

Równocześnie fintech poinformował o zmianach organizacyjnych w zakresie ubezpieczeń dodawanych do płatnych planów. W efekcie, od 1 lipca stroną umowy w ramach ubezpieczenia będzie… Revolt Bank. Obowiązki dystrybutora ubezpieczeń spełniać będzie z kolei Revolut insurance Europe UAB.


View Comments
There are currently no comments.