Aktualności
Posted By Admin

Inbank – nowa bankowość elektroniczna na polskim rynku


Inbank startuje z nową, całkiem odświeżoną stroną internetową pod adresem www.inbank.pl. Jedną z kluczowych funkcji rozwiązania jest możliwość zarządzania wszystkimi posiadanymi przez siebie produktami.

Co ciekawe, nowa witryna Interbank to także dostęp do pełnej omnikanałowości, czyli współpraca wszystkich kanałów sprzedaży. W efekcie, oznacza to przede wszystkim tyle, że wniosek kredytowy rozpoczęty w dowolnym kanale sprzedaży, przy wykorzystaniu dowolnego frontendu banku, na dowolnym etapie może być kontynuowane przez klienta.

Czytaj też: Pekao walczy o mikroprzedsiębiorców

Równocześnie, bank przeszedł na usługę PSD2 AIS w procesach zdalnej identyfikacji tożsamości klienta. W efekcie weryfikacja klienta jest jeszcze szybsza. 

Dodatkowo, Inbank udostępnił także w procesach kredytowych możliwość automatycznego pobrania wyciągów bankowych przez PSD2 AIS. Stąd proces udokumentowania dochodu klienta ulega automatyzacji. Z kolei dane finansowe są bardzo szybko kategoryzowane, co dodatkowo skraca czas wydania decyzji kredytowej.

Inbank

Inbank – nowa bankowość elektroniczna na polskim rynku

W międzyczasie teraz więcej spraw załatwianych dotychczas przez klientów na infolinii banku będzie dostępnych w profilu użytkownika Interbanku. Po zalogowaniu z kolei można uzyskać informacje o posiadanych produktach. A więc na przykład dla kredytów o wysokości raty, datach płatności czy numerze rachunku do spłaty. Dla lokat – o terminie obowiązywania lokaty czy wysokości wypracowanych odsetek.

W Polsce z kolei bank specjalizuje się w dostarczaniu kredytów ratalnych, samochodowych i gotówkowych. Kilka tygodni temu estoński Inbank poinformował o przeprowadzeniu istotnych zmian strukturalnych. Firma powołała dwa nowe regiony: krajów bałtyckich oraz Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Ma to związek z planowaną ekspansją na kolejne rynki, na pierwszy ogień idą Czechy.


View Comments
There are currently no comments.