Aktualności
Posted By Admin

Bitpanda poszerza usługi – stakowanie na nowym poziomie


Na razie klienci fintechu mogą podejmować się usługi na jedenasstu kryptowalutach. Oferta jednak ma dać się rozszerzać. Co Bitpanda planuje zafundować klientowi jeśli chodzi o stakowanie?

Wywodząca się z Austrii platforma inwestycji cyfrowych poinformowała o poszerzeniu oferty. Bitpanda rozpoczyna stakowanie na nowym poziomie. Użytkownicy mogą już korzystać z przechowywania w portfelach wybranych kryptowalut – to forma pasywnego zarabiania na cyfrowych walutach.

Czytaj też: Fakturatka – finansowanie zakupów dla firm. Nowa usługa

Czym jest stakowanie, które oferuje Bitpanda? W uproszczeniu – to właśnie przechowywanie w portfelach aktywów kryptowalutowych, które mają oficjalnie zapewnić bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie sieci blockchain. Środki te będą po prostu blokowane, a ich właściciel w efekcie tego otrzymuje nagrodę. 

Bitpanda

Bitpanda poszerza usługi – stakowanie na nowym poziomie

Tymczasem, działanie takie jest możliwe przede wszystkim w przypadku walut, działających w oparciu o mechanizm zwany proof-of-stake. Jest to metoda weryfikacji i zabezpieczenia transakcji w sieci blockchain. W świecie kryptowalut stakowanie to odpowiednik depozytu bankowego dającego określony procent zwrotu za jego utrzymywanie.

Czytaj też: BillTech i Mastercard: cykliczne płatności za rachunki będą łatwiejsze

Co ciekawe, równocześnie Bitpanda informuje w komunikacie, że stakowanie wyróżnia stały dostęp do aktywów, w tym możliwość wykonywania transakcji. Premie za stakowanie kryptowalut na tej platformie wypłaca się automatycznie co tydzień. Odbywa się to od momentu rozpoczęcia procesu dla danej kryptowaluty, do decyzji o jego zakończeniu. Na razie klienci mogą stakować jedenaście kryptowalut: ADA, TRX, XTZ, SOL, DOT, MATIC, ATOM, GRT, KSM, NEAR czy LUNA. Oferta sukcesywnie będzie rozszerzana.

Czytaj też: Revolut Payments przenosi europejskich klientów do banku

W międzyczasie warto dodać, że stakowanie odbywa się na wielu platformach, nie tylko na Bitpandzie. Można to zrobić na przykład na Binance. Ile można zarobić? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Stakowanie, w przeciwieństwie do tzw. kopania kryptowalut jest dostępne bardziej i… Nie wymaga na przykład drogiego sprzętu!

Czytaj też: Lokalne numery IBAN wracają na dobre – Revolut zakończył testy


View Comments
There are currently no comments.