Aktualności
Posted By Admin

Revolut zostanie bez licencji bankowej?


W Unii firma działała w efekcie licencji Banku Litwy, ale ta nie obowiązuje w ramach Wielkiej Brytanii. Bank Anglii, jak się okazuje, zamierza odrzucić wniosek fintechu o udzielenie mu licencji bankowej. Fintech stara się o nią od 2021 roku, czy teraz Revolut zostanie całkowicie bez licencji bankowej? 

Czytaj też: Otwarta Bankowość w PKO – coraz więcej funkcjonalności

Trwają, podobno, zakulisowe rozmowy, którym celem jest pilne rozwiązanie ów sytuacji. Problem Revoluta dotyczy zgody regulatora na jego rodzimym rynku.

Czytaj też: BLIK na Słowacji – Narodowy Bank Słowacki daje zielone światło

Warto mieć na uwadze, że w Unii firma korzysta z licencji otrzymanej od Banku Litwy. Jednak Wielka Brytania to kraj, w którym firma nie może oferować rachunków chronionych przez regulatora czy produktów pożyczkowych, takich jak na przykład kredyty hipoteczne, bez licencji.

Czytaj też: Oferta telematyczna VIG – zwrot do 40% składki

revolut bez licencji bankowej

Revolut zostanie bez licencji bankowej?

Co ciekawe, problem Revoluta dotyczy zgody regulatora na jego rodzimym rynku! Jedną z przyczyn tego kryzysu mają być zmiany na istotnych stanowiskach w firmie. Niedawno okazało się, że z posady zrezygnował dyrektor finansowy fintechu Mikko Salovaara, który dołączył do niego w 2021 roku. Zrezygnował – jak się okazuje – z powodów osobistych. Jednak wątpliwości wzbudzają też wyniki finansowe podmiotu za 2021 rok.

Czytaj też: Nowy rekord płatności zbliżeniowych


View Comments
There are currently no comments.