fintech
Posted By Admin

Revolut zachęca ukraińskich klientów – będzie konto w hrywnach!


Nową usługę Revolut zamierza skierować do Ukraińców pracujących za granicą, na przykład w Polsce. Będzie więc dostępne… konto w hrywnach!

Fintech uzupełni listę walut, w których można gromadzić środki na koncie w aplikacji. Niebawem do ponad 30 walut dołączy ukraińska hrywna. Będzie to przede wszystkim zachęta dla pracujących w Polsce i Europie Ukraińców. Wszystko po to, by przy transferowaniu pieniędzy do kraju częściej korzystali z usług Revoluta niż takich marek jak na przykład Spoko.

Czytaj też: Płatności odroczone B2B – TryPay pozwoli odłożyć płatności na… 60 dni!

konto w hrywnach

W Revolut będzie konto w hrywnach!

Co ciekawe, Revolut oferuje usługi głównie w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Do tego niby Ukraina się nie zalicza, jednak wciąż może obsługiwać rezydentów, czyli osoby legalnie przebywające tu i pracujące. Konto w hrywnach może być więc zdecydowanym ułatwieniem. 

Z kolei klienci Revoluta w Polsce wciąż czekają na przywrócenie rachunków z lokalnym numerem IBAN. Fintech od wielu miesięcy nie może jednak porozumieć się z bankiem w kwestii takich kont. W efekcie, w marcu tego roku wyłączył te, które oferował we współpracy z Danske Bank. 

W międzyczasie klienci ponoszą dodatkowo opłaty, jeśli na przykład polscy pracodawcy przesyłają im na konto w Revolucie wynagrodzenie w złotówkach. Przelew jest więc traktowany przez bank jako zagraniczny, a niektóre instytucje w efekcie takiegoż pobierają wysoką prowizję.

Czytaj też: Płatności krypto kartą? Mastercard wchodzi w cybertransakcje


View Comments
There are currently no comments.