fintech
Posted By Admin

Płatności krypto kartą? Mastercard wchodzi w cybertransakcje


Mastercard używa stablecoina USDC, by ułatwić ludziom wydawanie cyberpieniądza za pomocą własnej karty. Cybertransakcje z logiem Mastercard to już fakt!

Współpraca w kwestii cybertransakcji kartą odbywa się z Circle – głównym operatorem USDC, a także Evolve Bank & Trust i Paxos Trust. 

Tymczasem, w czasach gdy ludzie wydają gromadnie cyberwaluty pokroju na przykład Bitcoina, Ether czy Litecoina – muszą wejść i rozliczyć się w sieci.

Teraz z kolei Mastercard wyjawia prawdę – pracuje przecież nad programem pilotażowym, czyli krypto na karcie.

Współpraca ma miejsce z Circle – głównym operatorem USDC, a także na przykład Evolve Bank & Trust i Paxos Trust. 

Czytaj też: Konto na selfie – takiego jeszcze nie było w tym kraju!

Cybertransakcje  mastercard

Cybertransakcje kartą Mastercard

Wszystko po to, by umożliwić bankom i samym firmom kryptograficznym oferowanie opcji karty osobom, które zamierzają… Wydać własne aktywa cyfrowe wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Mastercard.

Dzisiaj nie wszystkie firmy kryptograficzne mają podstawową infrastrukturę do konwersji kryptowaluty na tradycyjną walutę fiducjarną, a my to ułatwiamy. Dzięki naszemu zaangażowaniu w Evolve, Paxos, Circle i większą społeczność zasobów cyfrowych, Mastercard oczekuje, że spełnimy naszą obietnicę wyboru konsumenta, aby zapewnić ludziom na całym świecie opcje dotyczące tego, jak i kiedy płacić.

Raj Dhamodharan, wiceprezes ds. aktywów cyfrowych i produktów i partnerstw blockchain, Mastercard.

Czytaj też: Facebook Pay wychodzi poza ramy serwisu!


View Comments
There are currently no comments.