Płatności online
Posted By Admin

Revolut Bank na 10 kolejnych europejskich rynkach


Revolut Bank uruchomił z Litwy swoją europejską licencję bankową w 10 kolejnych krajach w Europie! W efekcie, teraz klienci z Belgii, Danii, Finlandii, Niemiec, Islandii, Liechtensteinu, Luksemburga, Holandii, Hiszpanii i Szwecji, którzy zrobią upgrade konta do konta bankowego, otrzymają ochronę depozytów do… 100 000 EURO!

Czytaj też: Stablecoin od PayPal? Kryptowojna na stablecoiny!

Revolut Bank udostępnił wcześniej swoje usługi tylko w Polsce i na Litwie. Później z kolei, w krajach regionu CEE. Na ten moment z kolei, w kilka minut, w efekcie kilku kliknięć z poziomu aplikacji… Konto w Revolut Bank mogą założyć nawet ci z Zachodniej Europy. Co ciekawe, gwarancję depozytów zapewnia litewski rządowy fundusz ubezpieczeń inwestycji i depozytów. Revolut jest  więc już aktywny w aż 28 krajach.

Czytaj też: Cyfrowy funt to zagrożenie?

Revolut Bank

Revolut Bank na 10 kolejnych europejskich rynkach!

Tymczasem, celem fintechu jest przede wszystkim oferowanie szerokiego spektrum usług finansowych i niefinansowych z poziomu aplikacji. Od kredytów przez oprocentowane konta oszczędnościowe, aż po… Na przykład planowanie podróży czy rezerwację noclegów. Z kolei w 2020 roku, niemal połowa klientów wskazało w ankiecie, że woleliby otrzymać pensję na Revolut, a ponad połowa – wykonywałaby nim więcej płatności, gdyby ich środki podlegały ochronie depozytów.

Uruchomienie banku i ochrony depozytów w Europie jest odpowiedzią na sugestie klientów. Zwiększamy w ten sposób bezpieczeństwo powierzonych nam środków i zyskujemy możliwość oferowania kolejnych produktów.

Joe Heneghan, CEO w Revolut Bank.

W ciągu 6 lat społeczność klientów Revolut przekroczyła 18 milionów, w tym ponad 1 milion w Polsce. W 2020 roku Revolut uruchomił licencję bankową na Litwie i w Polsce, a w ślad za nią produkty kredytowe. Wraz z uruchomieniem usług bankowych w 16 krajach regionu CEE w roku 2021, do Revolut Bank przystąpiło ponad milion klientów. Z końcem 2021 roku Revolut udostępnił w pierwszym kraju w Europie, na rynku polskim, oprocentowane konta oszczędnościowe w euro. A następnie, na początku 2022 roku także w złotówkach. Obecnie, do Revolut Bank przystępują klienci z większości krajów w Europie (28 rynków).

Czytaj też: Tiptip z licencją MIP! Wręcz napiwek online!


View Comments
There are currently no comments.