fintech
Posted By Admin

Diners Club jednak wycofuje się z Polski… Regulamin mówi jasno


Wcześniej amerykańska organizacja płatnicza – Diners Club – zdecydowała się oficjalnie zawiesić wydawanie nowych kart. Wygląda więc na to, że firma, jednak z trzech organizacji płatniczych działająca w kraju, opuści ten rynek. Dlaczego?

W nowym regulaminie dodano punkt o możliwości wypowiedzenia umowy przez Diners Club w przypadku podjęcia przez nich decyzji o zaprzestaniu świadczenia usług – napisał czytelnik.

Na stronie internetowej Diners Club można znaleźć już nowy regulamin. W efekcie tegoż, który zacznie obowiązywać od 28 marca, spółka zastrzega możliwość wypowiedzenia umowy z zachowaniem dwumiesięcznego okresu w sytuacji, gdy… Zarząd podejmie decyzję o zaprzestaniu świadczenia usług płatniczych. W efekcie, klienci będą zobowiązani do spłaty całego zadłużenia, jeśli takowe będzie na rachunku.

Czytaj też: Autopay podwoiło liczbę użytkowników. I to w rok!

diners club

Diners Club jednak wycofuje się z Polski… Regulamin mówi jasno

Z kolei kilka dni temu okazało się, że sama firma zaprzestała wydawania w kraju nad Wisłą nowych kart. 

Aktualnie nie przyjmujemy wniosków o nowe karty dla klientów indywidualnych czy biznesowych. Natomiast klienci, którym karty wydano wcześniej, mogą z nich korzystać na dotychczasowych zasadach. Co więcej, są objęci ubezpieczeniem, mogą zbierać mile, wchodzić do saloników lotniskowych itd.

Dodatkowo, z naszych informacji wynika, że austriacki DC Bank AG, będący udziałowcem polskiego Diners zmienia strategię. W międzyczasie rozważane będą przede wszystkim różne opcje, na przykład połączenie polskiej spółki ze słowacką czy sprzedaż udziałów podmiotowi trzeciemu. 

Firma Diners Club specjalizuje się w wydawaniu kart premium, kredytowych i obciążeniowych. Była dotychczas jedną z trzech organizacji płatniczych, których karty były dostępne dla klientów z Polski, ale z udziałem w rynku o wiele mniejszym niż konkurencja (Mastercard i Visa mają łącznie ponad 99 proc. tego udziału).

Najbardziej prawdopodobnym wyjściem jest jednak zakończenie obsługi polskich klientów. Wstrzymanie wydawania nowych polskich plastików czy nowe zapisy w regulaminie wyraźnie na to wskazują…

Czytaj też: Regulacja rynku kryptowalut: Wielka Brytania bierze ją w swoje ręce!


View Comments
There are currently no comments.