Kryptopłatności
Posted By Admin

Stablecoin od PayPal? Kryptowojna na stablecoiny


PayPal przymierza się właśnie do wprowadzenia nowej usługi… Stablecoin od PayPal ma oprzeć się na dolarze amerykańskim. Firma, co ciekawe, już potwierdziła, że aktualnie bada możliwość emisji autorskiej cyfrowej waluty.

Czytaj też: Adyen ma nowe POSy. Zobacz, jak kusi się klientów!

Tymczasem o tym, że fintech działa aktywnie na rynku kryptoaktywów już od jakiegoś czasu – wiecie doskonale. W aplikacji na stronie internetowej oferuje klientom możliwość handlu oraz przechowywania walut kryptograficznych takich jak bitcoin, ethereum, litecoin czy bitcoin cash. Co ciekawe, amerykański gigant udostępnia dodatkowo płatności za pomocą wybranych już kryptowalut.

Czytaj też: Kolejny operator terminali z Polski z nową usługą

Stablecoin od PayPal

Stablecoin od PayPal? Kryptowojna na stablecoiny!

W międzyczasie jest także jeszcze inne całkiem ambitne przedsięwzięcie PayPal – stablecoin! To rodzaj waluty kryptograficznej, w której emitenci pokrywają jej wartość w innym aktywie, na przykład złocie czy innej, tradycyjnej walucie. W efekcie, stablecoin ma potencjał, by pojawić się w codziennych transakcjach, płatnościach i rozliczeniach.

PayPal potwierdził także oficjalnie, że rozważa wydanie własnego stablecoina, po tym jak programista Steve Moser znalazł dowody na to w aplikacji samej firmy. Odkryty przez niego kod wskazuje, że autorska cyfrowa moneta roboczo nazywa się PayPal Coin – a to Ci niespodzianka! Co ważne – opiera się na amerykańskim dolarze.

Tymczasem, fintech twierdzi, że znalezione kod i grafika to tylko pozostałości po wydarzeniu, w ramach którego pracownicy pochylili się, hipotetycznie, nad sprawą. W efekcie, plany dotyczące autorskiej waluty mogą jeszcze ulec zmianie.

Warto też zaznaczyć, że tutaj, na rynku krypto dzieje się bardzo wiele. Własnego stablecoina o nazwie Diem (przedtem Libra) wydaje już m.in. Meta, czyli Facebook. Jednak, co jeszcze ciekawsze, w swojej aplikacji mobilnej Novi, służącej do szybkich przelewów, nie wykorzystuje wirtualnej waluty Diem, lecz Pax Dollar (USDP) od firmy Paxos.

Czytaj też: Bitcoin najsłabszy od września! Kiedy się odbije?


View Comments
There are currently no comments.