Płatności online
Posted By Admin

Lokata w Revolut? Pamiętaj o podatku


Lokata w Revolut jest na twojej liście do rozważenia? W międzyczasie, powinniście wziąć pod uwagę także wiele zastrzeżeń, jakie umieszczono w regulaminie usługi. 

Niedawno Revolut udostępnił w Polsce lokatę w złotówkach. Oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno klientów, jak i mediów. Oczywiście, nie z powodu samej atrakcyjności. Brytyjski fintech, w zależności od posiadanego przez klientów konta, oferuje im oprocentowanie od 0,95-1,4% w skali roku. Więc, jak widać, na rynku można znaleźć nieco lepsze propozycje.

Dodatkowo, klienci klikając opcję lokata w Revolut powinni także wiecież, że mimo że fintech przygotował  nową ofertę razem z bankiem – lokowanie pieniędzy odbywa się na nieco innych zasadach.

Czytaj też: eToro dodaje Sandbox i Celo do oferty kryptowalutowej

Lokata w Revolut

Lokata w Revolut? Pamiętaj o podatku!

Po pierwsze – bank, z którym Revolut współpracuje podczas realizacji lokat – Aion – ma licencję wydaną przez nadzór finansowy w Belgii. To z kolei oznacza, że belgijski fundusz gwarancyjny będzie wypłacał klientom środki, gdyby Aion utracił płynność finansową. Nie, jak możnaby się spodziewać, Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Po drugie – różnica dotyczy rozliczeń podatkowych. Ani Revolut, ani Aion nie pobierają i nie odprowadzają do urzędów skarbowych tak zwanego podatku Belki od odsetek. Obowiązek takie rozliczania więc spoczywa wyłącznie na kliencie.

Dodatkowo, biuro prasowe Revoluta dodało także, że sam klient ma w aplikacji dostęp do informacji o sumie wypłaconych odsetek. W efekcie, może spokojnie obliczyć sobie należny podatek Belki.

W międzyczasie, zakładając lokatę w Revolucie trzeba także pamiętać o reszcie zastrzeżeń. Fintech nie gwarantuje na przykład działalności sejfów non stop. Zastrzega w efekcie, żę mogą zdarzyć się awarie czy przerwy techniczne, w czasie których nie będzie dostępu do środków. Co ciekawe, fintech zastrzega sobie, że nie ponosi odpowiedzialności za powstałe straty w wyniku niedostępności do sejfów czy za opóźnienia w wypłacie.

Czytaj też: Monzo wychodzi na prostą! Jak teraz wygląda finansowanie fintechu?


View Comments
There are currently no comments.