Od redakcji
Posted By Admin

Raport PayPal: digitalizacja e-commerce popłaca


Małe i średnie przedsiębiorstwa europejskie, które miały do czynienia z PayPal odnotowały nawet… 50% wzrost w II kwartale 2020 roku! Tak przynajmniej wynika z analizy pt. Cyfrowa szansa. Wpływ pandemii COVID-19 na sektor MŚP w Europie przeprowadzonej przez fintech. Raport PayPal – czas, start!

W ramach badania PayPal sprawdził wartość transakcji przeprowadzonych w 2020 roku. Oczywiście tych za jego pośrednictwem. Wnioski nie są zaskakujące. Pierwsza faza pandemii i digitalizacja okazały się kluczowe dla przetrwania firm. W międzyczasie przyczyniła się także do zwiększenia sprzedaży.

Co więcej, jednym z podmiotów, który okazał się kluczowy w ów okresie jest PayPal właśnie. W 2020 roku fintechowi przybyło blisko 70 mln nowych użytkowników! W efekcie, na ten moment ma już ponad 370 mln aktywnych użytkowników, w tym 20 mln sklepów.

COVID impact PayPal

Kto wzrósł w czasie pandemii? Raport PayPal wie

W efekcie całego wydarzeniu najbardziej zyskały firmy sprzedające artykuły dla dzieci – 117% w porównaniu do analogicznego okresu 2019. Z kolei na drugim miejscu uplasowały się napoje i jedzenie – 114% i wyposażenie ogrodów – 114%. 

Co ciekawe, nad Wisłą największe wzrosty w e-commerce odnotowały firmy z kategorii edukacja i szkolenia – 215%, instrumenty muzyczne – 134% i sprzęt komputerowy – 119%.

Chociaż dla wielu małych i średnich przedsiębiorstw wdrożenie cyfrowych rozwiązań stanowiło ogromne wyzwanie, nasza analiza pokazała, że w dzisiejszych czasach obecność w sieci jest niezbędnym elementem każdego, nawet najmniejszego biznesu. Przestrzeń cyfrowa, w przeciwieństwie do tej tradycyjnej, umożliwia wszystkim uczestnikom działanie na niemal równych zasadach. Dzięki temu, nawet w trudnych warunkach, pozwala mniejszym firmom z powodzeniem konkurować z większymi graczami. Wkraczając do świata cyfrowego lokalni przedsiębiorcy zyskują dostęp do tej samej globalnej bazy konsumentów i narzędzi, którymi dysponują wielkie korporacje – komentuje Efi Dahan, Dyrektor Zarządzający PayPal na Europę Środkowo-Wschodnią, Rosję i Izrael.

Pełny raport PayPala dostępny jest tutaj.

Czytaj też: Apple Card Family – karta kredytowa dla par


View Comments
There are currently no comments.