Płatności online
Posted By Admin

Polskie Verestro wchodzi do Azji!


Spółka Verestro zdecydowała się także na uruchomienie swojego przedstawicielstwa w Bangkoku. Polski fintech poinformował, że udało się mu przeprowadzić już dwa pierwsze wdrożenia swoich usług w Azji. 

Mowa przede wszystkim o tokenizacji numerów rachunków dla banku RBL z Indii, a drugi to płatności zbliżeniowe pt. Shopee Pay dla platformy e-commerce w Tajlandii. Co ciekawe, informacje o pierwszych tamtejszych sukcesach fintechu zbiegają się dodatkowo w czasie z… Ogłoszeniem włączenia polskiej spółki przez singapurskie biuro Mastercarda do programu Digital First. Co więcej, polskie Verestro jest jednym z dwóch globalnych dostawców usług w ramach programu.

Czytaj też: Bank Pocztowy z nową usługą: płacisz i oszczędzasz!

verestro
Źródło: Verestro

Verestro po azjatycku

Polski fintech prowadzi także w międzyczasie projekty integracji i zarządzania interfejsami API dla banków i partnerów fintechowych. Mowa oczywiście o lokalizacji na takich rynkach jak Indie, Singapur czy Tajlandia.

Tymczasem, spółka Verestro jest obecna już na ponad 25 rynkach. W międzyczasie także rozbudowuje struktury lokalne. W kwietniu 2019 roku z kolei otworzyła biuro w Nowym Jorku, a w lipcu 2020 założyła… pierwszy zespół  w Sao Paulo, Brazylii, a teraz w Tajlandii!

Co ciekawe, przedstawiciele firmy deklarują, że wkrótce powinno to przyczynić się do kolejnych projektów w Azji, a więc i Indiach, Indonezji, Wietnamie czy Filipinach.

Czytaj też: Oney Raty w Auchanie!


View Comments
There are currently no comments.