Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Oney Raty w Auchanie!


Oney Raty w pierwszej kolejności uderzyła do Auchanu, jako sieci, która wdroży jego system płatności. Tym samym, klienci tej sieci właśnie jako pierwsi skorzystają z najnowszej usługi. 

Ta z kolei umożliwi  zdalne rozłożenie płatności za zakupy na raty. Samo rozwiązanie cieszy się autorstwem Oney Polska.

Co ciekawe, wdrożenie rozwiązania poprzedzono półtoramiesięcznym pilotażem prowadzonym w aż czterech placówkach. Od 22 kwietnia już usługa Oney Raty jest dostępna dla każdego klienta w sieci Auchan.

Sam odłam Raty  to aplikacja, która daje się wdrożyć w zasadzie w dowolnym sklepie stacjonarnym lub punkcie usługowym. Co więcej, umożliwia klientom samodzielne uzyskanie pożyczki. W efekcie tejże finalizują całość, albo część zakupów. By jednak skorzystać z rozwiązania potrzebny jest smartfon, numer dowodu osobistego i dostęp do bankowości internetowej. Cały proces trwa zaledwie kilka minut i trwa… trzy kroki!

Cashless - Fintechowe raty w sklepie stacjonarnym. Oto nowe rozwiązanie Oney  i Smartney

Trzy kroki Oney Raty to płatności

Jak wygląda inicjacja Rat w Oney? Nic prostszego! A dzielą nas od tego zaledwie trzy punkty!

  • Wypełnienij wniosej na stronie Oneyraty.pl
  • Zaakceptuj umowę, po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej
  • Zapłać w kasie sklepu, za pomocą otrzymanego kodu

 Do tej pory tylko klienci e-commerce mogli bezpośrednio korzystać z dedykowanych fintechowych rozwiązań kredytowych. Oney Raty to pierwsze rozwiązanie na rynku, które wypełnia lukę w oferowaniu digitalowych usług kredytowych dla stacjonarnych sklepów i punktów usługowych. Stworzyliśmy narzędzie, które z jednej strony służy do zwiększania sprzedaży bez angażowania sprzedawców. Z drugiej strony klienci sklepów otrzymują intuicyjny i szybki proces z łatwą finalizacją zakupu oraz atrakcyjne koszty finansowania.

Stephane Tanter, prezes Oney Polska.

Co ciekawe, z perspektywy sklepu taka implementacja rozwiązanie przez Oney jest bardzo prosta. W efekcie, cały proces przebiega wyłącznie online. Auchan zdecydował się na model współpracy z integracją techniczną Oney Raty z systemem kasowym. Tymczasem, proces obsługi jest jeszcze prostszy.

By zrealizować płatności kasjer przede wszystkim skanuje kod widoczny na smartfonie klienta. Integracja z systemem kasowym nie jest jednak wymagana. Dla małych sieci handlowych i punktów usługowych dostępna jest dodatkowo platforma, gotowa do wdrożenia bez zaangażowania działów IT.

W międzyczasie, klient jako kredytobiorca nie musi przekazywać obsłudze sklepu żadnych dokumentów, ani podawać jej swoich danych.

Czytaj też: Klarna też obliczy ślad węglowy!


View Comments
There are currently no comments.