Karty płatnicze
Posted By Admin

Apple Card Family – karta kredytowa dla par


Apple zapowiedziało właśnie start Apple Card Family. W efekcie tejże pary będą mogły korzystać z jednego limitu kredytowego i budować wspólną historię kredytową. Co ciekawe, projekt ma wystartować już w przyszłym miesiącu. Na razie jednak tylko w USA.

Apple working on 'Apple Card Family' for multi-users - 9to5Mac

Tymczasem, Apple Card Family to wersja karty kredytowej, udostępniona we wcześniejszej wersji bez dopisku Family przez firmę z Cupertino i bank GOldman Sachs. Teraz, najnowsza wersja, pozwoli parom na posiadanie wspólnego limitu kredytowego. Dodatkowo, z tej innowacji będą mogły korzystać także dzieci do 13. roku życia.

Czytaj też: Rollercoaster miesiąca: Bitcoin odrabia straty!

Tymczasem, karta Family będzie mogła łączyć dwóch klientów, którzy ukończyli minimum 18 lat. Ci z kolei otrzymają jeden limit kredytowy i będą mogli budować wspólną historię. Z kolei nowe rozwiązanie pozwoli dodatkowo także na monitoring. W międzyczasie współdzielić ów kredytowy wynalazek będą mogły także dzieci od 13 roku życia lub starsze. Dziecko, oczywiście, będzie korzystało z płatności pod okiem rodziców, którzy będą ustalali limity wydatków.

Co ciekawe, Apple zapowiedziało Card Family już kilka tygodni po tym, jak regulacyjne organy z Nowego Jorku zakończyły rozpatrywać skargi klientów na algorytm stosowany przez firmę z Cupertino.

Apple Card Family

W efekcie jednak nie znaleziono żadnych nieprawidłowości w praktykach Goldman Sachs – partnera Apple. Jednak wprowadzenie kart Family ma być odpowiedzią na obawy części klientów.

Do tej pory klienci skarżyli się na brak przejrzystości i zrozumienia zasad wyliczania limitu kredytowego w przypadku, gdy dwie osoby korzystały z tej samej karty. Jej główny właściciel mógł budować swoją historię kredytową, podczas gdy druga osoba nie miała takiej możliwości. Apple Card Family ma rozwiązać ten problem.

Jennifer Bailey, VP, Apple Pay.

Czytaj też: Polska Bezgotówkowa: jesteśmy za równouprawnieniem form płatności!


View Comments
There are currently no comments.