Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Długi weekend długim odpoczynkiem od bankowości?


Idzie długi weekend. Idzie wolny poniedziałek – najlepszy z możliwych poniedziałków! Tymczasem, razem z nim, pod pachę kroczą szeroko uśmiechnięte problemy bankowości i inne utrudnienia w płatnościach.

Za nimi – rozwszeszczani klienci, których planem na weekend były… zakupy!

Co więcej, niby nic, a tak to się zaczęło… niby nic, a dostęp do bankowości odcięty. Ponadto – niby nic, bo sklepy wyzamykane, ale…

problemy bankowości

Problemy bankowości – choroba wściekłych banków?

W międzyczasie, gdy długi weekend zdaje się być najlepszym momentem na większe prace w systemach bankowości – BNP i Millennium podejmują wspólną decyzję, jakoby to wykorzystać.

A ponieważ od soboty do poniedziałku oba kończą fuzję: pierwszy z Raiffeisenem, drugi z kolei połyka Eurobank – klienci na ów świętowanie nie są zaproszeni.

Dodatkowo, nie tyle nie są zaproszeni, co przede wszystkim wyproszeni z bankowości przez problemy, które balować zamierzają w najlepsze.

Klienci tymczasem muszą liczyć wyłącznie na siebie, tradycyjną gotówkę, a w porywach na karty płatnicze.

Czy aby na pewno?

Każdy ma problemy, ma i bankowość?

Co więcej – mogą mieć także klienci.

Przede wszystkim ci, którzy planują dłuższe wyjazdy, ponieważ płatności Blikiem czy same aplikacje mogą odmawiać posłuszeństwa.

Tako rzecze zarówno BNP Paribas, jak i Millennium Bank. Dodatkowo jednak oficjalnie przepraszają także za możliwe utrudnienia.

Efektem tych z kolei mają być przede wszystkim właśnie nieposłuszne Bliki, aplikacje, zarówno internetowe, jak i mobilne czy przerwy w przelewach.

Nie wszystko problem, czym się płaci

Tymczasem jednak oboje puścili w eter internetowy wieść, jakoby karty i bankomaty broniły bankowej pozycji.

W międzyczasie, warto także wspomnieć, że o ów fuzjach wiadomo nie od dziś. Efektem tego, jako klienci, nie powinniśmy mieć żadnych „ale”, a wręcz przeciwnie – cieszyć się, że o podobnych precedensach informuje się nas zawczasu.

Co więcej – kiedyś podobne prace trzeba wykonać.

Dlatego… kiedy, jak nie teraz? A problemy bankowości niechaj będą dla Was przyczynkiem do świętowania długiego weekendu, ponieważ, jak widać – nie wszyscy go mają!


View Comments
There are currently no comments.