Płatności online
Posted By Admin

PayEye wprowadza usługę nowej generacji – 2.0


Wcześniej, aby skorzystać z rozwiązania PayEye trzeba było osobiście stawić się w jednym z punktów oferujących płatności zatwierdzane tęczówką oka.

To rozwiązanie to pierwsza na świecie usługa płatnicza, wykorzystująca jednocześnie biometrię tęczówki oka i twarzy.

Czytaj też: Płatności mobilne na stacjach Shell – SmartPay

Tymczasem teraz wrocławski fintech uruchomił autorską usługę w wersji 2.0. Co ciekawe, w porównaniu z pierwszą generacją wprowadzono sporo zmian. Najważniejszą dla klienta jest teraz możliwość zdalnej aktywacji aplikacji mobilnej. Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację, potwierdzić tożsamość za pomocą selfie i… Dodać kartę płatniczą.

Czytaj też: Softpos PayTela i kolejne wdrożenie. Terminal aplikacyjny dla Spedimexu

Zdalna aktywacja aplikacji

Równocześnie, zdalna aktywacja aplikacji jest możliwa w efekcie nowości – tzw. fuzji dwóch różnych biometrii. Przedstawiciele PayEye chwalą się, że ich rozwiązanie to pierwsza na świecie usługa płatnicza, wykorzystująca jednocześnie biometrię tęczówki oka, jak i twarzy. Z kolei samo zastosowanie biometrii oka do identyfikacji umożliwia rozwijanie usługi, na przykład w krajach arabskich.

Czytaj też: Mastercard wprowadza nowy program open banking – Start Path

PayEye

PayEye wprowadza usługę nowej generacji – 2.0

Kolejną nowością jest zmiana źródła pieniądza. Jak już mówiliśmy – od teraz można do apki podpiąć kartę Mastecarda czy Visy.

Czytaj też: 20,1 mln klientów mobilnych i 11,2 mln mobile only – raport

Debiut PayEye

Co ciekawe, fintech PayEye zadebiutował ze swoją usługą  w połowie 2020 roku. Wprowadził wówczas system umożliwiający płatności w sklepach stacjonarnych w efekcie biometrii tęczówki oka. Rozwiązanie, co ważne, wiąże się przede wszystkim  z koniecznością uzupełniania infrastruktury płatniczej o terminale z możliwością potwierdzania tożsamości biometrią. 

Czytaj też: Opera ułatwia płatności online – funkcja Shopping Corner


View Comments
There are currently no comments.