Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nowe widżety mBanku


Na pulpicie aplikacji mobilnej mBanku – wersja od 3.68.0 – pojawią się nowe widżety, czyli elementy graficzne, na którym pojawią się najważniejsze informacje prezentowane w kontekście usługi menedżera finansów.

Czytaj też: Giełdowy debiut Klarny

Na kaflach pojawi się przede wszystkim:

  • informacja o tym, ile wydaliśmy od początku miesiąca,
  • porównanie tej kwoty do wydatków za analogiczny okres miesiąc wcześniej,
  • oraz informacja na jaką kategorię wydaliśmy najwięcej pieniędzy.

Według badań amerykańskiej agencji CFPB (Consumer Financial Protection Bureau), konsumenci ograniczają kompulsywne zakupy, lepiej planują budżet i trzymają się ustalonego planu finansowego, jeśli mają na bieżąco dostęp do informacji o swoich wydatkach. A my chcemy ich w tym wspierać, dlatego właśnie konsekwentnie rozwijamy naszego menedżera finansów i dajemy mu tak istotne miejsce na pulpicie w aplikacji.

wyjaśnia Łukasz Wiktor, dyrektor departamentu omnichannel w mBanku.
Nowe widżety mBanku

Nowe widżety mBanku

Nowe widżety mBanku pojawią się nad historią operacji, ale klient będzie mógł samodzielnie przesunąć je niżej.

Czytaj też: Nowy zarząd fintechu Twisto

Od dłuższego czasu zmieniamy aplikację mobilną tak, aby klient mógł ją dopasować do swoich wymagań. Tak jest już np. z kaflami produktowymi, które są na samej górze pulpitu. Klient sam decyduje czy po zalogowaniu do aplikacji najpierw chce zobaczyć stan konta czy może uspokoić się widokiem stanu oszczędności.

– dodaje Łukasz Wiktor

Co ciekawe, usługę menedżera finansów mBank wdrożył w życie w kwietniu minionego roku. Dziś z kolei korzysta z niej regularnie blisko 40% użytkowników apki. Pomaga przede wszystkim w realnej analizie budżetu oraz planowaniu przyszłych wydatków i zarządzaniu nimi. Dane prezentowane są z kolei na wykresie, pod którym pojawia się podsumowanie kategorii wydatków i wpływów.

Czytaj też: PayTel sfinalizował transakcję Kar-Tel

Zmiany w aplikacji już udostępniane są stopniowo.


View Comments
There are currently no comments.