Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Giełdowy debiut Klarny


Firmie, co ciekawe, udało się dojść do porozumienia ze związkowcami. To z kolei oznacza, że ta kwestia nie będzie już przeszkodą w przygotowaniach do IPO. Giełdowy debiut Klarny już niebawem!

Czytaj też: Platforma X finansowym kombajnem już w przyszłym roku

Fintech kreuje w Wielkiej Brytanii spółkę holdingową, co ma sugerować przygotowania firmy do debiutu giełdowego, o czym informuje Sky News. Jeśli więc warunki okażą się sprzyjające, Klarna dokona pierwszej oferty publicznej już na początku przyszłego roku.

Czytaj też: PayTel sfinalizował transakcję Kar-Tel

Na ten moment nie jest jednak znany oficjalny termin debiutu, ani też jego miejsce. Powołanie do życia nowego podmiotu w Wielkiej Brytanii nie oznacza, że Klarna zdecyduje się na IPO w Londynie. Same plany zakładające zwiększenie nadzoru nad tym biznesem są dyskutowane od lat nad Tamizą. Na ten moment niewiele jednak z tego wynika.

Czytaj też: Pożyczka online od Pekao

Giełdowy debiut Klarny

Giełdowy debiut Klarny

Równie interesującym wątkiem będzie też wycena fintechu w ogóle. Po ostatniej rundzie finansowania, którą zakończono w lipcu 2022 roku, biznes miał być wart 6,7 mld dolarów. Tymczasem trzeba też przypomnieć, że rok wcześniej mowa była o blisko 46 mld dolarów. Co ważniejsze – równocześnie debatowano, że ta wzrośnie do 60 mld dolarów! Taki spadek jednak tłumaczono bardzo złymi warunkami rynkowymi – na przykład wybuchem wojny, wysoką inflacją czy obawami przed recesją.

Czytaj też: Nowy zarząd fintechu Twisto

Co ciekawe, dla firmy na ten moment istotne może być zażeganie strajku, o którym można było przeczytać niedawno w sieci. 

Czytaj też: Bank Millennium partnerem wydarzenia muzycznego


View Comments
There are currently no comments.