Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Citi sprzedaje biznes detaliczny


Część biznesu w Polsce Citi wystawił na sprzedaż wiosną 2021 roku. Jednak później ze względu na wojnę w Ukrainie, transakcję odroczono. Citi sprzedaje biznes detaliczny!

Czytaj też: Natychmiastowa wpłata na kartę – współpraca PayU i Mastercard

Prezeksa Handlowego Elżbieta Czetwertyńska powiedziała przy okazji prezentacji wyników finansowych, że właściciel banku wznowił proces sprzedaży biznesu detalicznego w kraju nad Wisłą.

Spodziewam się, że rozmowy z zainteresowanymi podmiotami rozpoczną się w najbliższych miesiącach.

powiedziała szefowa Banku Handlowego.
biznes detaliczny

Citi sprzedaje biznes detaliczny

Co ciekawe, Citi wystawił polski detal na sprzedaż już wiosną 2021. Wówczas decyzja nie dotyczyła tylko Polski, bo proces ten miał objąć kilkanaście rynków w Azji czy Europie. W międzyczasie jednak nie mieliśmy do czynienia ze zbyt wieloma informacjami na ten temat. Wiosną minionego roku z kolei bank podał, że proces odroczono, co miało – najpewniej – związek z pogorszeniem się nastrojów na rynkach finansowych.

Czytaj też: PayTel sfinalizował transakcję Kar-Tel

Tymczasem, Handlowy, a konkretnie jego detaliczny odłam, nie jest jedynym bankiem, który na polskim rynku wystawiony jest na sprzedaż. Równocześnie toczą się prace nad sprzedażą Velo Banku, powstałego na bazie poddanego przymusowej restrukturyzacji Getinu.

Czytaj też: Bank Millennium partnerem wydarzenia muzycznego

Z kolei póki co w rękach Commerzbanku pozostanie mBank. Nie zmieni się na razie także układ akcjonariuszy Pocztowego, chociaż mówiło się, że kontrolę przejmie nad nim PKO BP.


View Comments
There are currently no comments.