Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nowa waluta w Gdańsku – greencoin!


Nowa waluta – greencoin – trafi do kieszeni przede wszystkim tych, którzy dbają o środowisko. Będą mogły go wydać na inne działania prośrodowiskowe.

Nowy pieniądz w Gdańsku ma pojawić się już w 2023 roku. Mowa o tzw. greencoin. Opracowuje ją już międzynarodowe konsorcjum, którego celem jest nagrodzenie ekologicznych zachowań. Ci, którzy dbają o środowisko otrzymywaliby zieloną walutę. Ta z kolei dałaby się wydać na ekologiczne usługi lub produktu. W efekcie, ma powstać pętla, dzięki której rosłaby motywacja do życia w sposób mniej obciążający planetę!

Czytaj też: Revolut Money Report: 80% klientów zapłaci za wakacje.. za granicą!

greencoin

Greencoin to nowe możliwości…

Tymczasem, korzenie pomysłu sięgają warsztatów IdeaLab. Te odbyły się już rok temu z inicjatywy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Norweskiej Rady Badań. Dziś jest on rozwijany przez jednostki naukowe.

Co ciekawe, waluta Gdańska – greencoin – i jego twórcy przekonują, że nie jest to kolejna jakaś tam podrzędna kryptowaluta. Bliżej jej na przykład do punktów lojalnościowych w sieciach sklepów. Do końca przyszłego roku prowadzone mają być badania nad różnymi aspektami idei. Później z kolei projekt wejdzie w fazę testowania, a Gdańsk stanie się… swego rodzaju poligonem doświadczalnym!

Czytaj też: Fintech Spoko.app nawiązuje współpracę z Checkout


View Comments
There are currently no comments.