fintech
Posted By Admin

Zip przejmuje Twisto – jak będą teraz wyglądać usługi fintechu?


W IV kwartale 2021 australijski jednorożec Zip przejmie… całkowite udziały fintechu Twisto. W efekcie, spółka ma rozwijać płatności odroczone w Europie. To z kolei oznacza, że sklepy partnerskie firmy skorzystają z… Ekspansji zagranicznej na 5 kontynentów, czy dostęp do większej liczby produktów i know-how.

Co ciekawe Zip zainwestował w Twisto już na początku tego roku. Równocześnie dołączył do takich inwestorów jak ING czy Uniqa. Teraz z kolei spółka kupi  pozostałe 90% udziałów czeskiego fintechu za kwotę 89 mln EURO. 

Dołączenie Twisto do rodziny do globalnego lidera jakim jest Zip, to doskonała wiadomość dla naszych partnerskich sklepów, które myślą o ekspansji zagranicznej. Będziemy im służyć know-how i doświadczeniem Zip, a także ułatwimy wejście na zagraniczne rynki – integracja przez jedno API wystarczy by uzyskać dostęp do płatności odroczonych na 11 rynkach na 5 kontynentach.

– Michał Smida, założyciel i CEO Twisto.

Czytaj też: Raport FinTech Poland – Polska i jej potencjał fintechowy

Zip

Fintech Twisto w Zipie!  Zip przejął płatności doroczone

Tymczasem, Zip to piąty co do wielkości fintech oferujący BNPL na świecie – tuż za Klarną, AfterPay, Affirm i PayPal. Dodatkowo, notowana jest na giełdzie w Sydney – kapitalizacja giełdowa spółki to ponad 3 mld USD, czyli blisko 11 mld PLN.

 Metoda płatności “kup teraz, zapłać później” stanowi obecnie mniej niż 10 proc. wszystkich płatności e-commerce w Europie. To daje szanse na dynamiczną ekspansję, w ramach globalnego trendu rosnącej popularności płatności odroczonych. Dzięki obecności w Europie Środkowej, w tym w Polsce, mamy do tego doskonałe możliwości.

– Michał Smida, założyciel i CEO Twisto.

Twisto obsłużyło przeszło 1 milion klientów. Z kolei roczny wskaźnik obrotów w kwietniu wyniósł 12 milionów AUD, a GMV 230 milionów AUD. 

Czytaj też: eBay udostępni pożyczki na Wyspach


View Comments
There are currently no comments.