Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nest i Blik pod rękę sobie szli…


Nest biorąc pod rękę Blik stał się tym samym jednym z kilkunastu banków oferujących tę metodę płatności.

To właśnie ten pierwszy poinformował o udostępnieniu klientom płatności mobilnych Blik. A zrobił to, bowiem za jego pośrednictwem ci wreszcie będą mogli płacić w sklepach internetowych i stacjonarnych. Dodatkowo także – wypłacać i wpłacać środki w bankomatach. Co więcej, funkcja powinna być dostępna dla wszystkich klientów, ponieważ widnieje w aktualizacji aplikacji już od lipca!

Przeczytaj też: Blik do Blika a zbiorą się.. nowe płatności w Blinkee

Niejednemu bankowi Nest – czyli Blik rośnie w siłę

Tymczasem, Nest wiedział, co klienci lubią najbardziej, więc zaprosił do siebie Blik. W najbliższym czasie jednak ten drugi zamierza rozgościć się w kolejnych aplikacjach mobilnych bankowości.

nest i blik

Co ciekawe, umowy ze spółką Polski Standard Płatności podpisały już na przykład Bank Pocztowy, Idea czy Krakowski Bank Spółdzielczy. 

Jednak nie ma się temu co dziwić, ponieważ, jak mogliście już przeczytać – popularność Blika w Polsce rośnie horrendalnie. W okresie zaledwie od kwietnia do czerwca tego roku użytkownicy wykonali aż 97,4 mln operacji. A to z kolei oznacza, że Blik zanotował ich o blisko 97% więcej, niż w ubiegłym roku. 

W efekcie dzienna liczba transakcji śmiała przekroczyć milion, a w II kwartale opiewała nawet na 1,07 mln! Wówczas wartość zapisała się na poziomie wyższym niż 13 mld PLN, a sama liczba aktywnych użytkowników sięga blisko 5,5 mln!

Trudno więc odpuścić, i jak szereg banków nie zaprosić Blika w swoje skromne płatnicze progi… 

Ten może przecież całkiem dużo zdziałać!


View Comments
There are currently no comments.