Płatności online
Posted By Admin

OLX wprowadza płatności online! Nareszcie!


Przed Państwem całkowicie nowa era OLX – płatności online! Bezpieczne transakcje dla klienta już od 9 września! A to Ci heca!

Kto by się tego spodziewał, że OLX wprowadzi w końcu możliwość płatności z góry za przedmiot i to z należytym bezpieczeństwem naszych środków? Nastały jednak te czasy! Należność, którą przelejemy na konto sprzedawcy będzie zatrzymana na prowadzonym przez operatora rachunku escrow do czasu odebrania przesyłki!

Z kolei po tym precedensie maszyna losująca stanie się pusta, a środki pieniężne trafią do sprzedawcy! Dostępne będą na rachunku rozliczeniowym użytkownika i w dowolnym momencie będą mogły być wypłacone!

Co więcej, jak wynika z regulaminu – operatorem płatności będzie znany wszystkim Adyen. Użytkownik wówczas sam dokona wyboru metody płatności udostępnionej przez operatora, na przykład kartą płatniczą.

olx płatności online

Płatności online na OLX

Zmiana w regulaminie obejmuje płatność za przesyłkę przez OLX. Kupujący będzie mógł zapłacić za pośrednictwem OLX, a serwis przekaże sprzedającemu odpowiednią kwotę po odbiorze przesyłki. Usługa przesyłek jest dostępna w wybranych kategoriach. Płatności OLX są dostępne tylko w ramach korzystania z kategorii objętych usługą dostawy z OLX.

Paulina Rezmer z biura prasowego OLX.

W międzyczasie, firma wprowadzi także program ochrony kupujących pt. Bezpieczne Transakcje, by płatności OLX już nie budziły żadnych podejrzeń!

Kupujący dokona transferu płatności na OLX i skorzysta z przesyłki. W razie problemów może liczyć na.. rekompensatę! Ta z kolei może być wyższa nawet niż 200 PLN. 

Jednak, by skorzystać z takiego programu ochrony klientów trzeba na własną rękę wcześniej spróbować wyjaśnić sprawę z samym sprzedającym. Ale to wciąż milowy krok w działalności i płatnościach na OLX! Wieszczymy więc wzmożony ruch na platformie! I to od 9 września!

Przeczytaj też: Numery kart płatniczych się kończą?


View Comments
There are currently no comments.