Aktualności
Posted By Admin

mBank wyłączy aplikację i serwis internetowy w krajach objętych sankcjami


mBank wyłączy aplikację i serwis internetowy w krajach objętych sankcjami. W efekcie, klienci nie będą mogli zalogować się na rachunek.

Czytaj też: Raport Polaków Portfel Własny: Polacy w sieci: już 88% Polaków robi zakupy online

Sam bank poinformował klientów, że już 25 marca wprowadzi nowe zasady korzystania z aplikacji mobilnej i internetowego serwisu transakcyjnego. Są one bardzo ważne przede wszystkim dla osób, które z jakichś powodów muszą wybrać się do państw objętych najsurowszymi sankcjami międzynarodowymi. Mowa o takich państwach, jak: Iran, Syria, Wenezuela i Korea Północna. Co ciekawe na liście tej nie ma Rosji oraz współpracującej z nią Białorusi.

Czytaj też: Paneuropejskie narzędzie płatnicze – nowa perspektywa rozwoju BLIKa

mBank wyłączy aplikację i serwis internetowy w krajach objętych sankcjami - już 25 marca

mBank wyłączy aplikację i serwis internetowy w krajach objętych sankcjami – już 25 marca

Co ciekawe, jak wynika z komunikatu mBanku, od 25 marca klienci będący na terytoriach państw powyższej listy nie mogą w ogóle zalogować się na rachunek. Dotyczy to przede wszystkim aplikacji mobilnej, jak i internetowego serwisu operacyjnego. Instytucja jednak radzi klientom, żeby wcześniej wykonali konieczne operacje finansowe.

Czytaj też: Niemiecka giełda uruchamia nowość – platforma do handlu kryptowalutami

Biuro prasowe mBanku podało dodatkowo, że o zamiarze wyłączenia aplikacji i serwisu transakcyjnego na terenie krajów instytucja informowała klientów już od dłuższego czasu. Z kolei pierwsza wzmianka na ten temat pojawiła się jesienią 2022 r.

Czytaj też: Allegro Pay udzielił pożyczek w wysokości niemal 7 mld złotych


View Comments
There are currently no comments.