Aktualności
Posted By Admin

Niemiecka giełda uruchamia nowość – platforma do handlu kryptowalutami


Deutsche Börse, niemiecki odpowiednik warszawskiej giełdy, poinformował, że uruchomił nowość. Rusza platforma do handlu kryptowalutami dla inwestorów instytucjonalnych. Niemiecki operator giełdy ogłosił plany dotyczące platformy w minionym roku, a w lutym otrzymał dodatkowe licencje niemieckich organów regulacyjnych.

Czytaj też: VeloBank wprowadził płatności odroczone BLIK Płacę Później

Co ciekawe, posunięcie to nastąpiło w momencie, gdy bitcoin osiągnął swój rekord wszechczasów pod względem wartości, przekraczając poziom 68,6 tys. US.

Z kolei fundusze ETF BTC zgromadziły na koniec stycznia ponad 3% wszystkich istniejących bitcoinów (BTC) – wynika z ostatnio upublicznionej informacji na portalu NASDAQ. 

Czytaj też: Lokata na Nowe Środki – promocja od VeloBanku

Tymczasem, giełda niemiecka oferuje w pełni regulowany ekosystem do handlu, rozliczania i przechowywania kryptowalut. Wykorzystując istniejącą łączność z uczestnikami rynku ma zapewnić użytkownikom nowe rozwiązania finansowe z zakresu aktywów cyfrowych. Nowość, co ciekawe, ma wypełnić lukę rynku, gdzie platformy spotowe wymiany kryptowalut zazwyczaj kieruje się do inwestorów detalicznych, nie dużych podmiotów instytucjonalnych.

Niemiecka giełda uruchamia nowość - platforma do handlu kryptowalutami

Niemiecka giełda uruchamia nowość – platforma do handlu kryptowalutami

Na początku handel DBDX obędzie się na zasadzie Request for Quote, a później z kolei – pojawi się handel wielostronny. 

Deutsche Börse będzie obsługiwać system obrotu, podczas gdy Crypto Finance (Deutschland) GmbH, kryptowalutowa spółka zależna niemieckiej giełdy, będzie świadczyć usługi rozliczeniowe i powiernicze.

– czytamy w komunikacie niemieckiej giełdy.

Czytaj też: Portfel europejski już niebawem trafi do użytku – przepisy ułatwią korzystanie z usług cyfrowych w Unii

Nasze nowe rozwiązanie zmienia zasady gry dla cyfrowych ekosystemów. Naszym celem jest zapewnienie zaufanych operacji rynkowych dla kryptowalut, zapewniając przejrzystość, bezpieczeństwo i zgodność z przepisami dla klientów instytucjonalnych w Europie.

mówi Carlo Kölzer, Head of FX & Digital Assets w Deutsche Börse

Początkowo planowany jest handel bitcoinem i ethereum w stosunku do euro. Oferta kryptowalut ma zostać rozszerzona wkrótce po uruchomieniu.

informuje giełda.

Równocześnie, niedawno polskie Ministerstwo Finansów opublikowało projekt ustawy o kryptoaktywach. Ten, co ciekawe, ma dostosować regulacje do unijnego rozporządzenia MiCA.


View Comments
There are currently no comments.