Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Litpay z zastrzeżonym znakiem!


Nieco wcześniej spółka zastrzegła znaki Bitcoin Widget. Teraz czas na Litpay. W Biuletynie Urzędu Patentowego opublikowano właśnie informację o zastrzeżeniu znaku Cryptopos.

 O to z kolei wnioskowała sama poznańska spółka Litpay Holding. W opisie rozwiązania pojawiają się wzmianki na przykład o usługach finansowych związanych z walutami cyfrowymi, handlu czy wymianie i transferach. Mowa jest w międzyczasie także o tym, na co wskazuje sama nazwa narzędzia – systemach do punktów sprzedaży, elektronicznych terminalach czy sprzęcie do przetwarzania i gromadzenia danych.

Czytaj też: Implanty płatnicze – o czym mówi się teraz nad Wisłą?

litpay
Litpay znak.

Tymczasem, firma zastrzegła niedawno znaki Litpay i Bitcoin Widget. W tym drugim przypadku z kolei chodzi przede wszystkim o narzędzie umożliwiające operatorom stron internetowym oferowanie zakupu bitcoina. W efekcie stworzono specjalny widget właśnie. Z kolei za transakcje przeprowadzone z jego wykorzystaniem operator otrzyma prowizję. Rozwiązanie skierowano głównie do właścicieli portali, których czytelnicy mogą by zainteresowani zakupem kryptowaluty.

Sama spółka posiada już status małej instytucji płatniczej. W spisie świadczonych przez nią usług z kolei znajdują się przede wszystkim przyjmowanie i wypłacanie gotówki z rachunku płatniczego czy umożliwianie transakcji płatniczych i świadczenie usługi przekazu pieniężnego.

Czytaj też: Cyfrowy juan i jego data ważności miałaby stymulować gospodarkę…


View Comments
There are currently no comments.