Płatności online
Posted By Admin

Transakcje kryptowalutami zakazane w Turcji


Niedawno kurs bitcoina spadł o ponad 4% tuż po tym, jak Turecki Bank Centralny zakazał pewnego precedensu. Transakcje kryptowalutami do zakupów są już niemożliwe w efekcie nieodwracalnych szkód i ryzyka transakcyjnego.

W przepisach opublikowanych w Dzienniku Urzędowym Turecki Bank Centralny stwierdził, że kryptowaluty i inne tego rodzaju aktywa cyfrowe nie mogą być wykorzystywane, bezpośrednio lub pośrednio, do płacenia za towary i usługi w Turcji. Nowa ustawa wchodzi w życie 30 kwietnia.

Reuters.
transakcje kryptowalutami

Transakcje kryptowalutami odchodzą w cień

Tymczasem, cały turecki rynek kryptowalut nabrał tempa w ostatnich miesiącach. Wówczas z kolei inwestorzy kupując bitcoiny starali się zabezpieczyć przede wszystkim przed inflacją, która w zeszłym miesiącu osiągnęła 16%. Niedawno Royal Motors, który dystrybuuje samochody Rolls-Royce i Lotus w Turcji zaczął akceptować płatności w kryptowalutach.

Co ciekawe, w międzyczasie w oświadczeniu bank centralny tłumaczył decyzję tym, że aktywa krypto nie podlegały żadnym mechanizmom regulacji. Nie ma także miejsca na nadzór ani centralne organy regulacyjne. Zwolennicy kryptowalut twierdzą jednak, że podobne zakazy są bardzo trudne do wyegzekwowania. Same rynki z kolei w przeszłości lekceważyły ​​takie posunięcia.

Wolumen handlu kryptowalutami w Turcji osiągnął już 27 miliardów USD od początku lutego do 24 marca. Obroty wzrosły przede wszystkim w kilka dni po tym, jak prezydent Erdogan zdymisjonował prezesa banku centralnego, co spowodowało spadek kursu liry aż o 15%.

Obecnie bitcoin jest wart około 60 tysięcy USD.

Czytaj też: Cyfrowy juan i jego data ważności miałaby stymulować gospodarkę…


View Comments
There are currently no comments.