Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

KredoBank podsumował 2022 rok


KredoBank, podmiot należący do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, donosi, że jego sytuacja jest stabilna. W połowie grudnia 2022 bank wznowił pracę oddziału w wyzwolonym Chersoniu. Co ciekawe, równocześnie dołączył też do sieci POWER BANKING. W efekcie umożliwił dostęp do swoich usług nawet w przypadku blackoutu. 

Czytaj też: Polska platforma sprzedaży live idzie po finansowanie

Tymczasem, najbardziej istotną dla ukraińskiego sektora bankowego kwestią jest ryzyko kredytowe. Dlatego też, KredoBank opracował pewne standardy programów restrukturyzacji kredytów i udziela ich z gwarancjami Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Potencjał kredytowy wynosi 70 mln EURO.

Czytaj też: Aplikacja do płatności cyfrowym juanem działa na wyłączonym smartfonie

KredoBank podsumował 2022 rok

Co ciekawe, po odbiciu Chersonia, KredoBank wznowił działalność tamtejszego oddziału. Do pracy oddział ma zapewnione źródła zasilania czy komunikacji. 

W efekcie, jeśli życiu pracowników i klientów nic nie zagraża oddział pracuje w godzinach od 9:00 do 16:00. A co więcej – świadczy standardowy zakres usług bankowych.

Czytaj też: Blue Media zastrzega nowe logo Autopay

KredoBank podsumował 2022 rok

Ukraińcy mają dostęp do usług bankowych i serwisów KredoBanku nawet wtedy, gdy w kraju nie ma prądu i komunikacji. Na koniec 2022 roku 32 oddziały KredoBanku weszły w skład zunifikowanej sieci bankowej POWER BANKING, która powstała z inicjatywy Narodowego Banku Ukrainy i obejmuje wszystkie banki o znaczeniu systemowym. W warunkach blackoutu dla wszystkich klientów w oddziałach sieci POWER BANKING dostępna jest określona lista pilnych usług bankowych takich jak wypłata gotówki (w bankomatach lub w kasie), płatności, przelewy (w kasie lub terminalach samoobsługowych), wymiana walut (w przypadku dostępności waluty w gotówce w kasie), konsultacje z menedżerami w kwestiach finansowych.

– Jacek Szugajew, prezes KredoBanku.

Co ciekawe, w listopadzie 2022 roku KredoBank wprowadził usługę otwarcia konta online. w efekcie, pozyskał ponad 4,5 tys. nowych klientów. 

W ciągu zaledwie roku, od wprowadzenia szybkich przelewów w złotówkach, Ukraińcy przelali na konta w KredoBanku prawie 130 mln PLN. Czas otrzymania środków to do 15 minut w godzinach pracy. W połowie czerwca 2022 roku KredoBank wdrożył także szybkie przelewy w euro z Polski i krajów Unii Europejskiej. W tym czasie klienci przelali prawie 3 mln EUR.

– Jacek Szugajew z KredoBanku.

View Comments
There are currently no comments.