Systemy płatności
Posted By Admin

Aplikacja do płatności cyfrowym juanem działa na wyłączonym smartfonie


Operator, co ciekawe, dodał do rozwiązania odpowiednie zabezpieczenia. Na przykład możliwość wyłączenia funkcji po zalogowaniu z innego urządzenia. Aplikacja do płatności cyfrowym juanem zadziała teraz także na wyłączonym smartfonie!

Czytaj też: Nowy system bankowości internetowej dla firm Pekao

W aplikacji umożliwiającej korzystanie z cyfrowego juana pojawiła się nowa funkcja – tap to pay. W efekcie można już płacić smartfonem, gdy urządzenie straci połączenie z siecią, a nawet… Jeśli wyczerpie się bateria.

Czytaj też: Konto Biznes w Credit Agricole: do 2400 PLN premii za otwarcie rachunku

Na ten moment z opcji mogą korzystać tylko posiadacze sprzętu z Androidem, obowiązują też ograniczenia geograficzne.

Aplikacja do płatności cyfrowym juanem

Aplikacja do płatności cyfrowym juanem działa także na wyłączonym smartfonie

Użytkownik aplikacji decyduje, czy chce korzystać z nowego narzędzia i – czy ewentualnie – aktywuje je w ustawieniach. W tym miejscu także może określić, ile razy z tap to pay skorzysta bez konieczności wpisywania kodu PIN. W efekcie, użytkownik zabezpiecza się na wypadek utraty smartfona. 

Czytaj też: Kolejna firma pożyczkowa – Argentum Capital – na liście MIP

Aplikacja do płatności cyfrowym juanem już pojawiła się w marketach App Store i Google Store w zeszłym roku. W połowie 2022 okazało się, że pobrano ją 261 mln razy i użyto w transakcjach o wartości 14 mld dolarów.

Rozwijany od 2014 roku cyfrowy juan nie jest jednak kryptowalutą jak bitcoin i nie wiąże się z decentralizacją środka płatniczego. Za jego emisję z kolei odpowiada Bank Ludowy Chin. Z tej instytucji też pochodzi opisywana aplikacja. Narzędzie postrzegane jest jako konkurencja dla popularnych w Chinach aplikacji Alipay czy WeChat.

Czytaj też: Trudny rok dla kryptowalut. Zonda podsumowuje i przewiduje


View Comments
There are currently no comments.