Aktualności
Posted By Admin

Kara dla Amazona – UOKiK uznał, że firma wprowadzała klientów w błąd


Kara dla Amazona, a w zasadzie decyzja o niej nie jest prawomocna. Spółka może się odwołać do sądu. Prezes UOKiKu nałożył karę w wysokości ponad 31 mln PLN na zarejestrowaną w Luksemburgu spółkę Amazon, sprzedającą produkty na Amazon.pl.

Czytaj też: Raiffeisen Digital Bank realizuje lokaty terminowe

Co ciekawe, zdaniem UOKiKu firma naruszyła zbiorowe interesy konsumentów. Na przykład wprowadzając ich w błąd w kwestii dostępności towarów i czasu ich dostawy.

Czytaj też: Na rynek wchodzi obowiązkowy terminal na stacji ładowania

Kara dla Amazona - UOKiK uznał, że firma wprowadzała klientów w błąd
źródło: UOKiK

Kara dla Amazona – UOKiK uznał, że firma wprowadzała klientów w błąd

Klient w międzyczasie składania zamówienia mógł widzieć licznik wskazujący liczbę dostępnych sztuk oraz termin dostawy zależny od czasu zakupu. Co ciekawe, informacje te mogły wywierać presję na użytkownika. A w efekcie – powinien zdecydować się na zakup jak najszybciej, by otrzymać towar. Postępowanie Urzędu  wykazało dodatkowo, że w przypadku części zamówień Amazon nie dotrzymuje tych terminów. A, co ważniejsze, te informacje traktuje zaledwie orientacyjnie. 

Czytaj też: Placówki bankowe w Polsce ciągle maleją

Zastrzeżenia urzędników wzbudziła też oferta „Gwarancji dostawy”. W ramach tejże użytkownik może się zwrócić do Amazona o zwrot pieniędzy za dostawę. Oczywiście, jeśli uprzednio nie zostanie ona zrealizowana w wyznaczonym terminie.

Czytaj też: Banki gotowe na transformacje AI – nowy raport Capgemini


View Comments
There are currently no comments.