Płatności online
Posted By Admin

Google Pay w Pekao już dostępny!


Klienci indywidualni mogą korzystać z tego rozwiązania od grudnia 2020 roku. Bank Pekao poinformował teraz jednak, że płatności Google Pay są już dostępne także dla klientów firmowych!

Czytaj też: Coraz mniej kart kredytowych. Wolimy płatności w metodzie BNPL

Z rozwiązania więc zrobią użytek posiadacze plastików z logo Mastercard i debetowej karty Visa Business. Narzędzia Google będą mogli używać równocześnie w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Stanie się to możliwe przede wszystkim po dodaniu firmowej karty w aplikacji Google Pay.

Czytaj też: Nowy model płatności kartą w internecie! Visa i Nest Bank z nową usługą

Google Pay pekao

Google Pay w Pekao

Co ciekawe, jeszcze kilka miesięcy temu Pekao nie oferował Google Pay klientom. Zaczęło się to jednak zmieniać pod koniec minionego roku, gdy instytucja umożliwiła tę funkcję klientom indywidualnym. Wcześniej mogli oni korzystać wyłącznie z płatności zbliżeniowych HCE dostępnych w PeoPay. Z kolei sam bank tłumaczył to na przykład dbaniem o poufność danych transakcyjnych. Pekao zmienił jednak strategię w tej sprawie i zrezygnował z HCE.

Bank Pekao poinformował oficjalnie. Płatności Google Pay są już dostępne także dla klientów firmowych!

Dodatkowo, bank przypomina w swoim komunikacie, że jego klienci firmowi także mogą już płacić przy pomocy rozwiązań konkurencyjnych do Google Pay. Na przykład Apple, Garmin czy Fitbit Pay. W międzyczasie warto także zaznaczyć, że Pekao podąża ścieżką, na której znajdują się inne banki.

Czytaj też: Raport Revolut: w lecie Polacy wydali dwa razy więcej niż w zeszłym roku!


View Comments
There are currently no comments.